Betonowy zawrót głowy

Remonty tarasów od fachowców

Betonowy zawrót głowy

Kto powiedział, że beton nadaje się tylko do pomieszczeń przemysłowych albo użytku zewnętrznego? Trudno zaprzeczyć, że sprawdza się tam doskonale. Obecnie jednak można podziwiać go w całkiem nowych odsłonach. Rola, w jakiej współcześnie występuje beton, jeszcze kilka dekad temu była trudna do wyobrażenia. Dziś jednak nikt nie jest nią zdziwiony. 

Beton w różnych wariantach 

płyty betonowe dekoracyjne do wnętrzStosowanie betonowych posadzek przemysłowych było znane i doceniane od dawna. Pokrywano nim również ściany hal i magazynów, co świetnie chroniło je przed uszkodzeniami. Powszechnie był też używany na zewnątrz budynków. Obecny był na drogach, ścieżkach, podjazdach i w otoczeniu domu. Z czasem zaczęły się upowszechniać betonowe meble ogrodowe. Chętnie kupowano stoły i ławki wytworzone z tego materiału, ceniąc ich niezwykłą trwałość, masywność, prosty wygląd i odporność na zniszczenia. Po pewnym czasie beton zaczął pojawiać się we wnętrzach domów i innych budynków. Obecnie pokrywa się nim podłogi i ściany, co daje niebanalne rezultaty. Posadzki tworzy się w taki sposób, jak zwykłe wylewki. Można też używać gotowych płyt, które układa się podobnie jak kafelki. Na ściany stosuje się natomiast płyty betonowe dekoracyjne do wnętrz. Występują one w różnych wielkościach i odcieniach. Niektóre są całkowicie gładkie i dokładnie wyszlifowane, inne mogą mieć chropowatą powierzchnię. Spotyka się płyty w różnych wariantach szarości, a nawet wielobarwne.

Można z nich tworzyć ciekawe kompozycje, bawiąc się odcieniami, fakturami i kształtami. Najczęściej płyty dekoracyjne spotykane są w takich miejscach jak hole, recepcje, a nawet sale restauracyjne. W domach prywatnych pojawiają się zwykle w kuchniach, łazienkach i w dużych, otwartych przestrzeniach. Świetnie wyglądają w połączeniu z innymi betonowymi akcentami.