Bombki choinkowe ze szkła

Remonty tarasów od fachowców

Bombki choinkowe ze szkła

Święta to wyjątkowy czas dla każdego z nas. Kojarzymy je z czasem spędzonym w rodzinnym gronie przy suto zastawionym stole, choinką pełną bombek i łańcuchów, oraz wspólnym śpiewaniem świątecznych piosenek. Jeżeli mamy w rodzinie małe dzieci, to najczęściej do ich obowiązków należy dekoracja choinki.

Jakie są szklane ozdoby choinkowe?

szklana bombka choinkowaTradycja dekorowania choinki towarzyszy nam od wielu, wielu lat i znajdziemy ją prawie w każdym domu w okresie świątecznym. Możemy ją zakupić prawdziwą, żywą, której zapach będzie się unosił w całym domu, albo skorzystać ze sztucznej, która nie wymaga podlewania ani specjalnej pielęgnacji. Choinka bez względu na wielkość, powinna być wystrojona w przeróżne ozdoby, z których najpopularniejsza jest szklana bombka choinkowa. Wykonana z dmuchanego szkła i barwiona na rożne kolory. Są one bardzo delikatne i kruche, dlatego w trakcie zawieszanie ich na choince trzeba uważać, aby ich nie rozbić. Poza klasycznymi jednokolorowymi dostaniemy także ręcznie malowane i zdobione cekinami, włóczkami, czy brokatem. Poza bombkami na choince lądują kolorowe łańcuch, włosy anielskie, czy kolorowe światełka tworzące niesamowity klimat po zmroku. Małe dzieci na zajęciach szkolnych, albo w domu z rodzicami, wykonują samodzielnie zabawki na choinkę z papieru kolorowego, albo wydmuszek po jajkach. Na choince nie może zabraknąć gwiazdy, albo aniołka nakładanego na sam czubek, który jest dopełnieniem całościowego efektu. Ubieranie świątecznego drzewka jest dla dzieci wielką atrakcją.

Szklane ozdoby choinkowe to najczęściej okrągłe bombki, ale znajdziemy też modele w kształcie mikołaja, serduszka, czy gwiazdki. Ich wielobarwność daje nam możliwość stworzenia wyjątkowego drzewka, które uzupełnimy kolorowymi łańcuchami i ozdobami, do których mogą należeć także cukierki i ciasteczka.