Co dla menedżerów? Szkolenia!

Remonty tarasów od fachowców

Co dla menedżerów? Szkolenia!

 

Praca na stanowisku managera, zawsze była moim marzeniem, ale nie bardzo wiedziałem od czego zacząć. Chciałem spróbować czy mam szansę sprawdzić się w tej, bądź co bądź, trudnej pracy. Niestety, w swoim zawodzie raczej nie miałem ku temu żadnej okazji, jak również nic nie wskazywało na rychłą zmianę sytuacji. Na szczęście dysponowałem odpowiednim zasobem wolnego czasu, co umożliwiło mi wzięcie udziału w  profesjonalnym szkoleniu, w trakcie którego dowiedziałem się na czym polega specyfika zawodu.

O tym jak wspominam szkolenie dla managerów

szkolenia dla managerówO kursie, w którym uczestniczyłem mogę mówić niemal w samych superlatywach. Pokrótce opiszę Wam co się działo podczas szkolenia. Zgodnie z przedstawioną przez firmę ofertą, prowadzone na wstępie testy pozwoliły mi na poznanie mojego indywidualnego stylu przywództwa. Następnie, odbyliśmy ćwiczenia w grupach, których celem było umiejętności delegowania zadań, jak również skutecznego ich egzekwowania. Każdy miał szansę wcielić się w rolę zarówno kierownika, jak i trudnego pracownika. Podczas wykonywania ćwiczenia byliśmy obserwowani, dzięki czemu w informacji zwrotnej dowiedziałem się jakie są moje mocne i słabe strony w trakcie trudnych sytuacji dla zespołu. Ostatnim punktem weekendowego szkolenia dla managerów były warsztaty polegające na praktycznych ćwiczeniach asertywnego stylu komunikowania się, a także panowania nad emocjami podczas trudnych rozmów. Sądzę, że te umiejętności są potrzebne na każdym stanowisku, nie tylko kierowniczym, a nawet w tak zwanym życiu codziennym, a zatem wykorzystam je nawet w swojej obecnej pracy. Dodatkowe zajęcia z zarządzania czasem sprawiły z kolei, że poprawiła się moja efektywność pracy.

Uważam, że to dobrze, że skorzystałem z szansy na przekonanie się o własnym potencjale. Cenę kursu traktuję w kategoriach inwestycji we własny rozwój i nie żałuję poniesionych kosztów.