Czemu ludzie wyjeżdżają? Jednak i to napędza nasz rynek

Remonty tarasów od fachowców

paczki

Czemu ludzie wyjeżdżają? Jednak i to napędza nasz rynek

Ostatnio moi znajomi wyjechali za granicę do pracy. Byliśmy znajomymi ze szkoły i później jeszcze razem pracowaliśmy. Wielu z nas, jednak czekało, jak im się powiedzie za granicą, ponieważ dobrze wiedzieliśmy, że jeśli im się uda to będą w stanie pomóc tym, którzy również chcieliby wyjechać, a było wśród nas nie mało takich osób.

Emigracja jest coraz większa, jednak to powoduje coraz większe wykorzystanie usług kurierskich

paczkiOczywiście, każdy chciałby zostać w swoim kraju, gdzie każdy mówimy w tym samym języku i każdy każdego rozumie. Nikt nie chciał wyjeżdżać przez to, że mu się w Polsce nie podobało. Po prostu każdy z nas chciał lepiej żyć. Wysyłaliśmy im paczki Anglia z różnymi rzeczami. Przesyłki do Anglii nie są drogie, więc można było od czasu do czasu wysłać im jakąś Polską pamiątkę, tym bardziej, że firm kurier do Anglii dzisiaj wysypało się jak grzybów po deszczu. Do tej pory, do czasu kiedy znajomi wyjechali od nas, dostawałem tylko przesyłki z Włoch, dość wcześniej mój szkolny kolega tam wyjechał z rodzicami. Dzisiaj, dostaję już przesyłki z Włoch, Anglii i Niemiec, co pokazuje ile osób ciągle emigruje. Niemal raz w miesiącu wysyłam list ofertą listy lotnicze, żeby było szybciej. Nie powiem, wiele osób chciałoby wrócić, jednak nie ma do czego. Ludzie, którzy przyzwyczaili się do życia w tamtych realiach nie chcą wracać, ponieważ wiedzą, że będzie żyło się im dużo gorzej, niż choćby w Anglii. Po pierwsze, tam praca, którą wykonujemy za minimalną krajową jest adekwatna do pensji, czyli pracujemy w fabryce, gdzie nie musimy jakoś specjalnie myśleć. Za każdą pracę biurową dostajemy już większe pieniądze, a u nas ludzie pracują w biurach często po równie niskiej pensji, albo i niższej od tej, którą dostają pracownicy bez wykształcenia, pracujący na fizycznych stanowiskach. Nie mówię, że są oni gorsi, w żadnym wypadku nawet tak nie myślałem, jednak uważam, że pensja powinna być adekwatna do tego, jaka praca zostaje wykonana, a tutaj już jest różnica.

Ludzie, którzy założyli firmę powinni zarabiać najwięcej, później kadra kierownicza, biurowa i na końcu kadra, która wykonuje pracę fizyczną. Tak jest w każdym cywilizowanym kraju, jednak u nas wygląda to tak, że u nas pracownik fizyczny zarabia często tyle samo co biurowy, co jednak wprowadza pewne konflikty