Czy dla dwóch osób wystarczy materac 140×200?

 

Przy zmianie mieszkania mniejszego na większe, postanowiłam wziąć trochę więcej kredytu i wymienić część wyposażenia. Jeśli miałam przechodzić na nowe i wyremontowane, to chciałam mieć kilka nowych rzeczy. Pewnie nowe łóżko, dopasowane do sypialni i nowe łóżeczko dla dziecka.

Jakie są zalety materaców piankowych?

materace piankowe 140x200Wcześniej spaliśmy z mężem na rozkładanej sofie, bo nie było sensu kupować łóżka z materacem do starego mieszkania. Wiedzieliśmy, że będziemy się przeprowadzać, ale to „wiedzieliśmy” trwało rok i nasze kręgosłupy odczuły już niewygodne spanie. Tak samo musiałam wymienić naszej kruszynce łóżko na większe, bo rosła bardzo szybko. Gdzieś usłyszałam opinie, że najlepsze będą dla nas materace piankowe. Podobno nie skrzypią i nie odkształcają się. Są zawsze płaskie co bardzo mnie przekonywało. Miałam uraz do sprężyn, mimo iż wiedziałam, że dzisiejsze materace sprężynowe to coś zupełnie innego niż dwadzieścia lat temu. Postanowiłam sprawdzić w jakiej cenie są materace piankowe 140×200. Z ciekawością popatrzyłam jeszcze jakie są ich zalety i porównałam z lateksowymi, bonelowymi i kieszeniowymi. Brałam pod uwagę cenę, ale też to, by duża różnica wag mojej i męża były podczas spania jak najmniej odczuwalne. Dobry materac dostosuje się do ciała: lżejszego i cięższego, i nie odkształci się. Na tym mi zależało. Dodatkowo, cyrkulacja powietrza w materacu piankowym powoduje, że ciało nie poci się nadmiernie. Postanowiłam jednak jeszcze udać się do sklepu i usiąść na takim materacu, co wykonałam następnego dnia.

Był ze mną mój mąż, który miał bardzo duży wpływ na wybór rodzaju materaca. Jest ode mnie cięższy i to pod jego wygodę raczej dokonywaliśmy zakupów. Kocham go tak bardzo, że w ogóle mi to nie przeszkadza. Jego masę stanowią mięśnie, bo trenuje zapasy, a to daje mi ogromne poczucie bezpieczeństwa zawsze i wszędzie.