Czy przyłącza gazowe to dobry sposób na ciepło w domu?

Remonty tarasów od fachowców

przyłącza gazowe

Czy przyłącza gazowe to dobry sposób na ciepło w domu?

Bardzo często rozpatrujemy posiadanie instalacji gazowej w swoim domu, jednakże wysokie koszty i duża biurokracja z jaką wiążą się przyłącza gazowe często sprawia, że rezygnujemy z tego zamiaru i decydujemy się na tańszy węgiel lub drogi, ale bezproblemowy prąd.

Przyłącze gazowe to nowa technologia ogrzewania, czy jest ona wystarczająco dobra?

przyłącza gazoweWarto jednak jest rozważyć wszelkie za i przeciw jakie niesie za sobą gaz. Tak naprawdę jedyną wadą takiej instalacji to wysoki koszt przyłączenia jej do domu. Jeśli nasz dom nie jest wyposażony to czeka na nas dużo biurokracji w urzędach. Musimy udać się do urzędu, aby dowiedzieć się czy dokonanie przyłącza gazowe jest w naszym domu możliwe, a jeśli jest to ile będzie kosztowało. Będziemy musieli także przedstawić projekt instalacji, który będzie musiała przygotować osoba mająca odpowiednie uprawnienia w tym kierunku. Jeśli już wszystko się uda i doprowadzimy gaz do naszego domu za pomocą przyłączy lub kupimy po prostu butlę gazową z której instalacją nie wiążą się ani koszty, ani biurokracja to możemy wykorzystywać gaz ziemny w naszym domu. Potrzebny będzie nam w tym celu piecyk gazowy, który będzie ogrzewał wodę znajdującą się w grzejnikach dając nam tym samym ciepło. Koszty eksploatacji gazu są kompromisem między węglem, a prądem. Dodatkowo piecyki gazowe dają nam możliwość ogrzewania wody w łazience i kuchni co także redukuje koszty, gdyż nie musimy kupować osobnego urządzenia.

Możemy także posiadać w domu kuchenkę gazową wraz z piekarnikiem gazowym, dzięki czemu także w dziedzinie gotowania możemy zredukować użycie prądu. Zdecydowałem się na takie rozwiązanie w moim mieszkaniu w Łodzi, gdyż ceny prądu w Łodzi są bardzo wysokie.