Czy wysokie spadki, to wysokie podatki?

Remonty tarasów od fachowców

Czy wysokie spadki, to wysokie podatki?

Gdy dowiedziałem się, że moja ciotka, która nie miała bliższych krewnych zmarła, domyślałem się, że to mnie przypadnie spadek. Dlatego też list z odpowiedniej kancelarii notarialnej (z której usług korzystała ciocia) nie był dla mnie zaskoczeniem. Zaskoczeniem jednak okazała się wysokość spadku, który otrzymałem. Muszę powiedzieć, że była to mała fortuna.

Wysokie spadki to problemy formalne

wysokie spadki w KrakowieGdy okazało się, że wszedłem w posiadanie tak dużego spadku, zacząłem się zastanawiać, jak w tej kwestii wyglądają sprawy podatkowe. Znalazłem firmę, która pomaga rozliczać wysokie spadki w Krakowie. Okazało się to bardzo dobrą decyzją, ponieważ sam nigdy bym sobie z tą kwestią nie poradził. Jak się okazuje występują określone grupy osób, w zależności od stopnia pokrewieństwa, które muszą rozliczyć się ze spadku zgodnie z przynależnością. Okazało się, że ja, jako dalszy krewny muszę zapłacić wyższą kwotę podatku, niż na przykład syn, czy brat zmarłej. Dodatkowo aby odpowiednio obliczyć kwotę podatku, którą muszę odprowadzić, należy wycenić wartość całego spadku, a nie tylko podać kwotę pieniężną, którą otrzymałem w gotówce. Sama wycenia nie była zbyt prosta, ale zajęli się nią profesjonaliści. W odpowiednim terminie otrzymałem profesjonalne rozliczenie, które wymagało tylko i wyłącznie złożenia przeze mnie stosownego podpisu i oddania w odpowiednim urzędzie skarbowym. Gdy tego dokonałem i uiściłem należność wszystko było załatwione, a ja mogłem cieszyć się bogactwem.

Decydując się na skorzystanie z usług firmy, pomagającej w rozliczeniach spadkowych, podjąłem najlepszą możliwą decyzję. Sam nie byłem świadom, jak wiele przepisów reguluje sprawy spadkowe i jak obliczyć stosowną należność, którą muszę uiścić w firmie podatku. Na szczęście uzyskałem pomoc i uniknąłem jakichkolwiek problemów formalnych.