lustra

Czystość i świeżość, czyli dla kogo łazienka w jasnych kolorach

Jasna łazienka jest naturalnym wyborem i ma ona wielu zwolenników. Dzięki jasnemu kolorowi pomieszczenie wydaje nam się czyste, świeże oraz przestronne. Znakomicie pasuje do osób, które bardzo lubią światło i wciąż im go mało. Dla niektórych wybór białej glazury oraz srebrnych dodatków jest zbyt sterylny dlatego wybierają:beże, jasne kolory piasku oraz waniliowe odcienie. Takie kolory znakomicie komponują się z białym wyposażeniem oraz nadają łazience intymności.

Lustra – dlaczego są w każdym domu?

W białej łazience znakomicie będzie wyglądać biała wanna, warto też wziąć pod uwagę kabiny prysznicowe ze srebrnymi dodatkami. Toaleta oraz umywalka w kolorze białym idealnie skomponuje się z szafkami z naturalnego drewna. Ważne, aby było one wysokiej jakości. Szczególne znaczenie ma odporność na wilgoć. Przy wyborze drewna do mebli trzeba zwrócić uwagę, jakie ma parametry. Jeśli decydujemy się na urządzenie łazienki w koloralustrach bieli, możemy wybrać elementy o niestandardowych kształtach.Wybór umywalki kwadratowej lub okrągłej będzie świetnie komponować się z całością. Kolor sam w sobie powiększa nam łazienkę, więc lustra, jeśli chodzi o powiększenie naszej łazienki, są zbędne. Jasne jest, że jak to w łazience chociaż jedno lustro powinno się znajdować, w dodatku jeśli wykonujemy w niej poranny makijaż, czy też się golimy.
W łazience również ważne jest oświetlenie. Powinno ona nadawać ciepła oraz przyjemny nastrój. Poza ogólnym oświetleniem naszej łazienki powinniśmy oświetlić lustra nad umywalką oraz doskonale sprawdza się oświetlenie dekoracyjne. Lekkie, delikatne światło możemy wprowadzić poprzez podwieszany sufit, oświetlenie wanny lub kabiny prysznicowej lub po prostu elementów wybranych przez nas samych typu : szafki, półki.
Białą łazienkę można ożywić wieloma kolorowymi akcentami typu: kwiaty, kolorowe świece, a nawet szkłem w różnych kolorach.Przy jasnej łazience możemy się bez problemu bawić dodatkami w wielu intensywnych kolorach typu :czerwień, turkus lub pomarańcz. Wiele kwiatów nada naszej łazience harmonii oraz charakteru.