Dom niskoenergetyczny a drzwi wewnętrzne

Remonty tarasów od fachowców

drzwi wewnętrzne

Dom niskoenergetyczny a drzwi wewnętrzne

W związku z coraz większą popularnością budowania domów zamiast kupna mieszkań, firmy budowlane szukają coraz nowszych, lepszych i tańszych rozwiązań. Dużym zainteresowaniem cieszą się domy pasywne, cechujące się dobrą izolacją przegród zewnętrznych oraz szeroką ilością działań mających na celu maksymalne zmniejszenie zużycia energii podczas użytkowania.

Drzwi wewnętrzne muszą być wysokiej jakości

drzwi wewnętrzneSą to tak zwane domy „energooszczędne”. Pierwsze domy z takim rozwiązaniem powstały w Niemczech w miejscowości Darmstadt w 1990 roku. W Polsce natomiast pierwszy dom pasywny powstał dopiero w 2007 roku. W budownictwie tym głównie przywiązuje się wagę aby ogrzewanie nie przekraczało 15 kWh/m2 w roku. Ze względu na małe zapotrzebowanie grzewcze, w takich domach nie stosuje się tradycyjnego rozwiązania grzewczego, a tylko dogrzewanie powietrza. Głównym źródłem grzewczym ma być natomiast energia ziemi bądź słoneczna, dlatego ważną rolę odgrywa tutaj projekt. Istotnym czynnikiem, aby budynek nie tracił ciepła, jest też zadbanie aby okna i drzwi wewnętrzne były wysokiej jakości oraz cechowały się wysokimi parametrami grzewczymi. Jest to podstawowy czynnik, dzięki któremu ciepło nie będzie się ulatniało z domu. Aby mieć pewność, że uzyskami odpowiednią szczelność okien i drzwi powinniśmy pozostawić to firmie u której owe okna i drzwi kupiliśmy. We Wrocławiu możemy znaleźć wiele profesjonalistów oferujących okna i drzwi z montażem. Ze względu na to, że teraz prawie każdy obywatel posiada samochód, domy budowane są zazwyczaj z garażem. Aby zapobiec stratom ciepła z tego pomieszczenia, montuje się ocieplane bramy garażowe. Ważne jest, żeby brama garażowa była ocieplona w całości, a nie tylko jej skrzydło. Ma to istotny wpływ przy uciekaniu ciepła z budynku. Pomimo, że domy energooszczędne mają wiele zalet, jednak ich najistotniejszą wadą jest wysoka cena. W związku, że takie rozwiązanie zostało wprowadzone w polskim budownictwie zaledwie parę lat temu, dostępność i różnorodność materiałów jest bardzo ograniczona, co znacznie zwiększa koszty budynku.

Na szczęście w związku z dużym zainteresowaniem taką alternatywą wprowadzania oszczędności, cały czas rodzaj tego budownictwa ulega rozwojowi. Dodatkowo Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w 2013 roku założył program dopłat do pasywnych domów jednorodzinnych i wielorodzinnych.