Duże zbiory rolników

Remonty tarasów od fachowców

Duże zbiory rolników

Powoli na roli kończy się czas zbiorów i w związku z tym ostatnie zboża, które pozostały na polu muszą być szybko wymucone, by jesienny deszcz, go nie zniszczył, bo w przeciwnym razie rolnik narażony będzie na straty. Dlatego też, a by przyspieszyć mucenie zboża zamiast wielu przyczep rolniczych gdzie kombajn wysypuje samo ziarno bierze się przyczepy tandem, które maja zdecydowanie większa ładowność.

Przyczepy pomocne na roli

Przyczepy rolnicze tandemPodczas uprawy na polu niezmiernie ważny jest czas, szczególnie przy zbożu, które jest już suche idealne do wymucenia, a na niebie zbierają się liczne czarne chmury, z których widać, że lada chwila będzie padał bardzo intensywny deszcz. Wtedy wszystkie siły do pomocy są mobilizowane a zwłaszcza przyczepy rolnicze tandem, które to mają o wiele większa pojemność, jak standardowe przyczepy i mogą pomieścić nawet ładowność do pięciu ton, co zdecydowanie przyspiesza szybkość mucenia. Kombajn nie mus wysypywać ziarna na dwie różne przyczepy, tylko całość jaką ma załadować w swoim zbiorniku wysypuje na jedną dużą przyczepę i rusza dalej do pracy. jest to również przydatne w przechowywaniu takich przyczep przez rolników, bo tę samą ilość zboża można przechować na dwukrotnie mniejszej ilości przyczep, dzięki czemu wszystkie mogą być schowane w stodole i żadna z nich nie stoi na zewnątrz budynków. Takie przyczepy wolno stojące ze zbożem narażone są na intensywny deszcz i wiatr, który może zniszczyć zmucone przez nas plony.

Jak widać inwestycje w lepszy sprzęt na roli są koniczne, szczególnie jeżeli od deszczy czy tez innego zjawiska pogodowego dla nas niekorzystnego dzielą nas godziny. Wówczas przyczepy tandem są pożyczane od każdego kto ja powsiada, bo ich wartość wówczas jest nieoceniona i zdążymy zebrać wszystko z pola.