Endoskop do wielu zadań

Remonty tarasów od fachowców

Endoskop do wielu zadań

 

Zapewne wielu ludzi widziało na filmach małe kamery na elastycznym wysięgniku, używane przez policjantów i żołnierzy do sprawdzania pomieszczeń bez konieczności wchodzenia do nich. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że takie kamery mogą znacznie ułatwić pracę, nie tylko mundurowym.

Wielozadaniowe kamery inspekcyjne

kamera inspekcyjnaW moim miejscu pracy okablowanie elektryczne było trudno dostępne, a projektant nie pomyślał by ułatwić pracownikom dostęp w razie potrzeby. Podczas awarii, w perspektywie było rozbieranie całego sufitu, by znaleźć źródło usterki, prawdopodobnie przepalony kabel. Była to robota czasochłonna i męcząca, więc z pomocą przyszli nam ochroniarze z naszego obiektu. Kamera inspekcyjna jaką mieli na stanie, mogła być z łatwością użyta do przejrzenia większej części przewodów elektrycznych bez konieczności rozbierania ich na części. Elastyczną część kamery można było wygiąć pod dowolnym kątem tak, by móc dokładnie sprawdzić wybrane miejsce. Była ona na tyle mała że mieściła się bez problemu w przewodzie wentylacyjnym i również na tyle długa, że wystarczała by przejrzeć dokładnie około cztery metry przewodu. Dzięki wbudowanej niewielkiej latarce nie było potrzeby używania dodatkowego oświetlenia, obraz był wyraźny i ostry, jak na urządzenie o tak niewielkich rozmiarach, a mógł być wyświetlany nawet na telefonie przez połączenie wifi, w wypadku gdy najbliższy komputer znajdował się zbyt daleko lub, tak jak w tej sytuacji, nie było prądu.

Bateria w takiej kamerze spokojnie wystarczyła na trzy godziny ciągłej pracy, do znalezienia miejsca usterki. Mimo iż nie jest to standardowe narzędzie w naszej pracy, postanowiliśmy z kolegami sprawić sobie taką kamerę, gdyż okazała się nieocenioną pomocą i pozwoliła zaoszczędzić wiele godzin pracy.