Farba do malowania pokoju

Remonty tarasów od fachowców

Farba do malowania pokoju

 

Moja córka Klarysa ma już 16 lat, a to ten wiek, kiedy chce już być niezależna, chociaż jeszcze jest nieodpowiedzialna. Próbuje wymuszać na nas pewne rzeczy, ale my jako rozsądni rodzice, odpowiednio wyznaczamy granice. Jednakże jeśli jakiś jej pomysł jest naprawdę dobry, zgadzamy się na niego.

Wybór farby winylowej

winylowe farby z lublinaTak było na przykład, gdy wpadła na to, że chciałaby wyremontować własny pokój. Zgodziliśmy się go przemalować – w końcu kolor różowy był faktycznie cukierkowaty i nadawał się jedynie do komnaty księżniczki, a nasza córka była już dużą pannicą! Zamarzyła sobie pokój w kolorze błękitnego nieba. Zaproponowaliśmy, aby sama poszukała farby, która dobrze się sprawdzi. Przyznam, że jej zapał mnie zadziwił. Nie tylko szukała odpowiedniego koloru, ale zapoznawała się z parametrami poszczególnych farb, aby wybrać tę najlepszą! Ostatecznie stanęło na tym, że zakupimy winylowe farby z Lublina, ponieważ producent poświadcza ich wysoką jakość parametrami technicznymi takimi jak wyjątkowa odporność na zmywanie i szorowanie. Łatwość utrzymania w czystości ściany pokrytej taką farbą jest bardzo ważna, dlatego uznaliśmy to za godny uwagi argument. Po drugie, taka farba winylowa jest odporna na działanie czynników atmosferycznych – nie wyblaknie od tego, że promienie słoneczne wpadają przez okno. Nawet po latach będzie charakteryzowała się intensywną barwą. Po trzecie – farba ta bardzo dobrze pokrywa powierzchnię, już po jednym użyciu nie widać żadnych prześwitów.

Oczywiście efekt końcowy zależny jest od odpowiedniego oczyszczenia powierzchni, aby pozbyć się wszelkich pyłów oraz zabrudzeń czy zatłuszczeń. Jednakże wiele wskazywało na to, że farba winylowa oferowana w lubelskich sklepach spełni nasze wymagania, dlatego zgodziliśmy się na przemalowanie pokoju Klarysy.