Fasonowe opakowania z kartonu

Remonty tarasów od fachowców

Fasonowe opakowania z kartonu

Pudełka kartonowe mają szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie. Chętnie korzystamy z nich kiedy musimy się przeprowadzić, przetrzymujemy w nich rzeczy na strychu, firmy magazynują w nich dokumenty, a restauracje wykorzystują je, jako pojemniki do przewożenia zamówionych potraw na wynos.

Czym się wyróżnia karton fasonowy?

kartony fasonoweTekturowe pudła są ekologiczne, bo są wykonane z makulatury i mogą być stosowane w każdej branży, ponieważ są nieszkodliwe dla nas i dla środowiska. Przeróżne rozmiary i kształty pudełek, dają możliwość ich szerokiego zastosowania, przez co staja się uniwersalne. Kartony fasonowe charakteryzują się dowolnym kształtem i metodą otwierania. Mogą to być specjalne zaczepy umieszczone po wewnętrznej stronie, albo zewnętrzne wypustki, o które się zahacza pokrywę. Mogą one mieć otwarcie z boku, albo z góry, lub mieć klasyczną pokrywkę. Fasonowe kartony są wykorzystywane przez firmy produkujące sprzęt elektroniczny, ponieważ mogą być indywidualnie dopasowane do kształtu modelu produktu. Firmy z branży handlowej oraz usługowej, wykorzystują je jako pojemniki na dokumenty, które łatwo przechowywać i segregować. Również paczki kurierskie są coraz częściej pakowane w takie kartony, bo doskonale zabezpieczają zawartość bez uszkodzeniem. Jeżeli dobierzemy odpowiednio duży model pudełka, to przesyłany przedmiot będzie można zabezpieczyć dodatkowo folią bąbelkową, albo styropianem. Duży popyt wynikający z szerokiego zastosowania kartonów, przyczynił się do powstania monopolu na ten rodzaj opakowań.

Dużą zaletą tego tupu pudełek, jest ich niski koszt wytworzenia z materiałów pochodzących z recyklingu. Są wyprodukowane w stu procentach z ekologicznej tektury. Najmniejszy, dostępny karton fasonowy dostaniemy już za około parę złotych, czego nie można powiedzieć o plastikowych pudełkach.