Firma z Torunia zatrudniła kilkudziesięciu pracowników z Azji i Mołdawii

Remonty tarasów od fachowców

pracownicy z Mołdawii

Firma z Torunia zatrudniła kilkudziesięciu pracowników z Azji i Mołdawii

Pracownicy z Azji czy tez Ukrainy cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Są oni poszukiwani przez coraz większą liczbę przedsiębiorców czy hurtowników, dla których są oni idealną, tanią siłą roboczą.

Pracownicy z Mołdawii coraz chętniej przybywają do Polski

pracownicy z MołdawiiPisaliśmy już o firmach, które zatrudniają osoby z zagranicy, o krok dalej poszła w tym jednak jedna z firm z Torunia, która w swoim przedsiębiorstwie zatrudnia wyłącznie pracowników z Mołdawii. Jak się okazało nowo powstałe przedsiębiorstwo skorzystało z pomocy Agencji pracy tymczasowej przy zatrudnianiu swoich pracowników. Już kilka miesięcy temu do Agencji pracy tymczasowej z Torunia zgłosili się przedstawiciele będącej jeszcze w budowie firmy i poinformowali, że chcieliby zatrudnić około pięćdziesięciu osób z jednego z krajów Azji bądź innego oferującego tanią siłę roboczą. Trafiło na grupę pracowników z Mołdawii, którzy do Polski przyjechali tydzień przed podjęciem u nas pracy. Wszyscy zostali zakwaterowani przez Agencję pracy tymczasowej w specjalnie dla nich wynajętych mieszkaniach, będących wcześniej mieszkaniami studenckimi. Jak przyznają przedstawiciele przedsiębiorstwa, które w opinii wielu Torunian podjęło kontrowersyjną decyzją, pracownicy z Mołdawii czy też deklarowanej przez nich na początku Azji to naprawdę dobra inwestycja. Pracownicy ci są niewymagający, godzą się na warunki finansowe oraz mieszkaniowe jakie im proponujemy bez szemrania. Są oddani pracy i nastawieni na to aby pracować w Polsce jak najlepiej i móc dzięki temu jak najwięcej zarobić. Polacy bardzo by narzekali gdyby mieli pracować za pieniądze, za które godzą się pracować obcokrajowcy, więc przedsiębiorstwo od razu postanowiło ściągnąć potrzebną im grupę pracowników z Mołdawii.

Jedynym polskim akcentem na który zdecydowało się przedsiębiorstwo to kierownik produkcji, który będzie koordynował pracę obcokrajowców.