Gniazda na ścianę do odkurzacza

Przy wyborze gniazdka, warto zwrócić uwagę na model współgrający z otoczeniem i pobliskimi outletami. Możesz ograniczyć wybór do kwadratów, prostokątów lub kolorowych gniazd. Estetyka ma ogromne znaczenie przy wyborze, ponieważ każde gniazdko działa prawie tak samo. Gniazdo centralnego odkurzacza montuje się równo z gniazdkami elektrycznymi.

Estetyczne gniazda do systemu odkurzania centralnego

gniazdo centralnego odkurzaczaCzęste pytanie jakie pada przy wyborze gniazda, to który jest najlepszy. Dokonując decyzji należy zwrócić uwagę na: najwyższą jakość wykonania. Zaczyna się od plastiku, który długo zachowuje swój kolor, a kończy na sprężynach, uszczelkach i śrubach. Jest to produkt oryginalny (z plastikowymi elementami zapobiegającymi przypadkowemu zetknięciu się przewodów sterujących), a nie tani zamiennik. Ważna jest również wygoda użytkowania. Pokrywa nie blokuje się po otwarciu pod kątem 90 stopni. Jeżeli będzie chodziła luźno, to też w porządku. I oczywiście kluczowym aspektem jest atrakcyjna cena w stosunku do jakości. Dodatkowo gniazdo centralnego odkurzacza, można zamontować na wysokości ramienia, aby się nie schylać. Jest to jednak stosowane bardzo rzadko. Standardową pozycją montażu jest ściana wewnętrzna. Wersja metalowa może być również montowana na podłogach i ścianach zewnętrznych budynków. Nic nie trzeba robić, dopóki tynk nie osiągnie grubości 0,9 cm. Każde gniazdo jest solidnie połączone z płytą montażową. Użyj przedłużek tulei, jeśli płyta montażowa jest zbyt głęboka. Wąż ssący jest podłączony do portu centralnego odkurzacza. Gniazdo zaś jest przymocowane do płyty montażowej. Wszystkie przyłącza centralnego odkurzania są uniwersalne, ponieważ pasują do wszystkich rur/węży ssących. Następnie zwróć uwagę na płytkę montażową, element mocujący zastosowany na ścianie. Uniwersalne wkładki kwadratowe typu Vex pasują do wszystkich gniazd. Jeśli płyta wygląda inaczej, będziesz trzeba osobno wybrać złącza (tak jak w przypadku włoskich prostokątnych puszek montażowych).

Wszystkie gniazda zostały poddane serii testów potwierdzających ich wysoką wydajność, jak i jakość. Są nie tylko wygodne w użytkowaniu i współgrają z wnętrzem, ale także cechują się ogromną wytrzymałością. Zarówno ruchome części, jak i plastik są na tyle solidnie wykonane, że posłużą przez lata.