Ile kosztuje wymiana zawiasów w laptopie?

 

Nowoczesne laptopy to urządzenia niezawodne. Używane codziennie ulegają one jednak naturalnej eksploatacji, a co za tym idzie niektóre ich części mogą się po prostu zużywać. Dotyczy się to między innymi zawiasów obudowy, które eksploatację urządzenia odczuwają najbardziej. Przecież to właśnie obudowę otwieramy i zamykamy po kilkadziesiąt razy dziennie.

Zawiasy najlepiej wymienić w profesjonalnym serwisie

wymiana zawiasów w laptopie bielanyPo kilku latach codziennego używania komputera mobilnego możemy zauważyć, że obudowa będzie otwierać się i zamykać coraz luźniej. Czasami wystarczy dokręcić maleńkie śrubki w zawiasach, ale to rozwiązanie tymczasowe. Zawiasy, które ulegają poluzowaniu, najlepiej wymienić na nowe. Jest to czynność prosta i nieinwazyjna, ale lepiej nie robić tego samemu. Wystarczy znaleźć dobry serwis, w którym oferowana jest wymiana zawiasów w laptopie Bielany to dzielnica Warszawy, gdzie działa kilka takich dobrych punktów serwisowych. Wymiana zawiasów wykonana przez profesjonalistów to niewielkie koszty, a dzięki jej wykonaniu laptop będzie działał jak nowy przez kilka kolejnych lat. Na koszty wymiany składa się koszt robocizny i koszt części. Łącznie taka czynność serwisowa może nas kosztować około czterystu złotych. Sama robocizna kosztuje około dwustu złotych a drugie tyle to koszt nowych zawiasów. Możemy też zdecydować się na części zamienne używane, dzięki czemu zapłacimy znacznie mniej.

Poluzowana klapka obudowy laptopa na pewno nie ułatwia jego użytkowania. Oczywistym jest, że ekran trzeba sobie ustawić pod odpowiednim do pracy kątem. Laptopy, mimo swojej niezawodności, wymagają czasem prac konserwacyjnych czy regeneracyjnych. Jeśli zlecimy je fachowcom to będziemy mogli korzystać ze swojego mobilnego komputera przez wiele długich lat.