Izolacje płytami PIR

Remonty tarasów od fachowców

Izolacje płytami PIR

 

Gdy tylko wspomni się na temat ocieplania to większość osób automatycznie ma przed oczami jedno z klasycznych rozwiązań. Mowa o ocieplaniu styropianem lub też wełną mineralną. Jednak od kilku lat systematycznie pojawiają się w budownictwie nowe metody pozwalające na skuteczne ocieplenie naszego domu. Jedną z nich może być stosowanie płyt wykonanych z tworzyw sztucznych.

Efektywne ocieplanie płytą PIR

płyty warstwowe pir ściennePodczas budowania naszego wymarzonego domu nie możemy pominąć lub zbagatelizować kwestii dotyczącej efektywnej izolacji. Należy pamiętać o tym, że to właśnie od skutecznej warstwy termoizolacyjnej zależeć będzie to jak bardzo wydajnie pracować będzie nasz system grzewczy. Jeśli więc chcemy w przyszłości ponosić małe koszty związane z ogrzewaniem to warto poważnie pomyśleć o zainwestowaniu najpierw w efektywną termoizolację. Na dzień dzisiejszy bardzo często do tworzenia takich warstw termoizolacyjnych wykorzystywane są płyty warstwowe PIR ścienne. Płyty te wykonane są z tworzywa sztucznego jakim jest poliizocyjanurat. Substancja ta wyróżnia się bardzo niskimi parametrami dotyczącymi przewodności cieplnej. W związku z tym do ocieplania nadaje się wręcz idealnie. Mówiąc na temat tego materiału warto również zaznaczyć, że jest to tworzywo niepalne lub palne w bardzo małym stopniu. Jest to parametr szczególnie istotny dla tych osób, które chcą ten rodzaj płyt zamontować na poddaszach, w okolicach komina lub przy różnych instalacjach.

Na dzień dzisiejszy tworzeniem termoizolacji z płyt PIR zajmują się tysiące firm funkcjonujących na terenie naszego kraju. Warto również zaznaczyć, że stosując te płyty na naszych ścianach unikniemy efektu skraplania pary wodnej. Po zamontowaniu takich płyt będziemy mogli cieszyć się naprawdę bardzo skuteczną warstwą termoizolacyjną.