Jachty na Mazurach a nie tylko na żagle

Remonty tarasów od fachowców

jachty mazury

Jachty na Mazurach a nie tylko na żagle

Dla większości ludzi mazury kojarzą się z regionem pełnym jezior i małych urokliwych miasteczek. Jest to jak najbardziej poprawna opinia o tym miejscu, ale słynie ono jeszcze z czegoś innego.

Jachty na Mazurach coraz popularniejsze

jachty mazuryMazury to bowiem mekka wszystkich żeglarzy śródlądowych w naszym kraju, którzy w sezonie chcą sobie popływać po większych zbiornikach wodnych. Jednak czarter jachtów na mazurach ostatnio wprowadził również do swojej oferty jednostki bez żagli. Są to luksusowe jachty Mazury, z pełnym wyposażeniem, które za jednostkę napędową mają dosyć mocny silnik. Jest to opcja skierowana do wszystkich tych, którzy nie mają uprawnień żeglarza jachtowego lub wyższych. Tacy ludzie bowiem nie mogą wypożyczyć jachtu żaglowego, ponieważ nie posiadają odpowiednich umiejętności do jego obsługi. Taka jednostka bez żagli jest jednak o wiele prostsza w sterowaniu i każdy dorosły człowiek powinien sobie z tym poradzić. Właśnie dlatego czarter jachtów na mazurach wprowadził takie jednostki do swojej oferty. W ostatnich latach zyskały one niesamowitą popularność wśród ludzi bez patentów żeglarskich. Tak bowiem byli zmuszeni do wynajmowania doświadczonego sternika, który musiał płynąć z nimi w rejs. Nie był on oczywiście tani i znacznie zwiększał koszty takiego wypadu. Jachty na mazurach bez żagli, dają jednak możliwość samodzielnego pływania. W ten sposób redukuje się niepotrzebne koszty, które normalnie trzeba by było ponieść.

Oczywiście prawdziwi żeglarze nigdy nie wynajmą takiej jednostki. Wszyscy bowiem zgodnie twierdzą, że nie jest to prawdziwe pływanie i nie daje tylu przyjemności.