Jak dzięki rekuperacji można mieć czyste i świeże powietrze

Remonty tarasów od fachowców

Jak dzięki rekuperacji można mieć czyste i świeże powietrze

Każdy z nas szuka rozwiązań, dzięki którym będzie mógł w przyszłości zaoszczędzić. Takim też rozwiązaniem jest montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. To właśnie dzięki niej możemy najwięcej zaoszczędzić oraz poprawić komfort swojego życia.

Rekuperatory – czyste i świeże powietrze przez całą dobę

rekuperatory w poznaniuZacznijmy od tego co to jest ta wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, która zwana jest też rekuperacją. Jest to rodzaj wentylacji, który opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę, czyli rekuperator. Dzięki niemu możemy kontrolować ruch powietrza nawiewanego jak i wywiewanego z naszych pomieszczeń a także odzyskiwanie ciepła, poprzez przekazanie go z zanieczyszczonego powietrza do czystego i świeżego, które pobierane jest z zewnątrz. Bardzo często mówi się, że wentylacja mechaniczna służy do wymiany powietrza przy jednoczesnym odzyskiwaniu zgromadzonego już ciepła. Dzięki temu nasze rachunki za ogrzewanie są prawie o połowę niższe. Dodatkowo przez całą dobę możemy cieszyć się świeżym i czystym powietrzem bez względu na to ile osób znajduje się akurat w pomieszczeniach. Poza tym nie musimy otwierać okien, dzięki czemu ciepło nie ucieka z budynku. Rekuperatory w poznaniu to urządzenia, które nazywa się sercem całego systemu, ponieważ to właśnie dzięki nim odbywa się cały proces. Każdy rekuperator składa się z takich elementów jak wymiennik ciepła, dwa wentylatory, automatyki sterującej, obudowy, filtrów oraz podzespołów, które wspomagają jego pracę.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to niezawodna i energooszczędna wentylacja, dzięki której możemy cieszyć się świeżym powietrzem co w przypadku tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej nie byłoby możliwe, ponieważ nie oczyszcza ona nawiewanego powietrza z zanieczyszczeń.