Jakie damskie rowery miejskie wybrać?

W przypadku kobiet, które lubią jeździć na rowerze rekreacyjnie, istnieje duża oferta rowerów miejskich. Dzięki nim panie mogą wygodnie przemierzać miasto oraz udać się na niezbyt dalekie wycieczki rowerowe. Ich geometria pozwala na wygodną jazdę przez wiele kilometrów, a osprzęt, w jaki są wyposażone rowery, daje wygodę użytkowania. Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze kobiecego roweru miejskiego?

Rowery miejskie dla kobiet i ich wybór

rowery miejskie sklepPierwszym oraz najważniejszym kryterium wyboru roweru dla kobiety jest materiał, z jakiego wykonana jest rama. Mamy do dyspozycji ramy stalowe oraz aluminiowe. Rama stalowe jest cięższa, ale za to lepiej tłumi drgania. Chcąc kupić kobiece rowery miejskie sklep oferuje wiele modeli wyposażonych w zewnętrzne przerzutki. Są to najczęściej wersje z siedmioma lub ośmioma biegami. Jeżeli mamy taką możliwość, możemy wybrać rower z piastą planetarną, bez zewnętrznej przerzutki. Jeżeli kobieta chce pokonywać dalsze dystanse, rower powinien mieć wygodne siodło oraz chwyty kierownicy. Do tego zastosowania nadają się najlepiej rowery miejskie z kasetą i biegami z przodu. Jeżeli cyklistka chce jeździć tylko po mieście, może wybrać rower z okrojonym osprzętem, który nie będzie potrzebny w takim wypadku. Taki rower posiada podstawowe wyposażenie, niezbędne do komfortowej jazdy. Należą do nich błotniki, bagażnik oraz oświetlenie.

Wybór damskiego roweru miejskiego jest zależny od wymagań danej kobiety. Jeżeli rower ma służyć jako narzędzie do przemieszczania się po danej miejscowości czy większej aglomeracji, w zupełności wystarczy rower miejski z podstawowym osprzętem. Jeżeli jednak kobieta che wyjeżdżać w dalsze trasy, rower musi dysponować większą ilością przełożeń zarówno przednich, jak i tylnych.