Korzyści i zastosowanie zestawów wentylacyjnych z rekuperatorem

Remonty tarasów od fachowców

Korzyści i zastosowanie zestawów wentylacyjnych z rekuperatorem

Zaletą rekuperatora jest szczelność, wykluczająca przenikanie zapachów i mieszanie się powietrza zużytego z czystym, nawiewanym do pomieszczeń. Jest to szczególnie istotne, ponieważ z zasady świeże powietrze doprowadzane jest kanałami wentylacyjnymi do pomieszczeń, takich jak pokój dzienny, sypialnia, salon itp. natomiast zużyte usuwane jest z pomieszczeń, które mogą posiadać niechciane zapachy (łazienka, toaleta, kuchnia, suszarnia)

Zalety rozwiązań dotyczących systemów odzyskiwania ciepła

Wentylacja z odzyskiem ciepłaNa systemy wentylacji z jednoczesnym odzyskiem ciepła warto zdecydować się również ze względu na charakter prozdrowotny. Wentylacja z odzyskiem ciepła, dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów zapewnia całkowitą kontrolę nad powietrzem napływającym do pomieszczeń. Szczególnie ważne może to być dla alergików. Filtry bowiem, eliminują z powietrza nawiewnego wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia jak kurz, pyłki itp. Z kolei wraz z powietrzem wywiewanym z łazienki lub kuchni, usuwane są także nieprzyjemne zapachy. Nowoczesne centrale tego typu, są w stanie w ciągu godziny wymienić 100% powietrza w domu o powierzchni użytkowej np. 200 m2 , odzyskując przy tym do 90% zgromadzonej w nim energii. Wyróżnia je kanałowy sposób montażu, który pozwala na elastyczne rozmieszczenie elementów zestawów i dostosowanie do kształtu pomieszczenia. Zazwyczaj centralka montowana jest na poddaszu, w garażu, lub w pomieszczeniach gospodarczych. Uniwersalna rama montażowa pozwala na instalację, w pozycji stojącej lub leżącej.

Natomiast montaż kanałowy ułatwia dostęp do poszczególnych elementów zestawu podczas eksploatacji i serwisu, a w razie awarii umożliwia wymianę tylko uszkodzonego elementu, bez konieczności demontowania całego urządzenia. Zestawy wentylacyjne oferowane są w różnych wersjach, mogą być przystosowane do pracy na prąd zmienny lub stały.