Które części do przyczepki są odpowiednie?

Przeprowadzka to dla mężczyzny i to na dodatek samotnego nic łatwego ani przyjemnego. Samo spakowanie rzeczy, potem rozpakowanie, przynajmniej mnie – jako przedstawiciela płci męskiej – mocno przerażało. Wiedziałem jednak, że muszę, bo kupiłem nowy domek i chciałem w nim zamieszkać na święta.

Przyczepa samochodowa – która część będzie dobra?

części do przyczep samochodowychMieszkałem w niewielkiej miejscowości, wstydem byłoby szukać jakiejś firmy transportowej. W takich miejscowościach ma się znajomych, przyczepkę i jeszcze raz znajomych. To pierwsze i trzecie miałem. Gorzej z przyczepą – jak się okazało nie miała światła, błotnika i zaczepu. Poszukałem zatem sklepu gdzie mogę znaleźć części do przyczep samochodowych i postanowiłem działać. Na przyczepkę dałem sobie trzy godziny, na przewiezienie rzeczy dwa dni. Rzeczywistość okazała się trochę inna. Już w sklepie sprzedawca powiedział mi, że bez klinów się nie obejdzie, zapytał jaki zaczep sobie życzę oraz czy chcę błotniki w kształcie koła czy trapezu. Mieszkam w małej miejscowości, ale pracuję jako księgowy, więc pytania okazały się trochę nietrafione. Przyczepy samochodowe to nie moje hobby i tu miałem pecha. Okazało się jednak, że moi koledzy doskonale wiedzą jakie części będą pasować i pospieszyli mi z pomocą. Do końca dnia miałem wymienione wszystkie części i mogłam pakować swój „cenny” dobytek pod plandekę. Gdyby koledzy mi nie pomogli zapewne wynająłbym firmę na mój mały dobytek i poradziłbym sobie sam, ale nie odkryłbym wtedy ile zastosowań ma moja nowa przyczepka.

Z przeprowadzką poradziłem sobie w dwa dni. Samo przewożenie zazwyczaj nie zajmuje wiele czasu. Czas zabiera wynoszenie, wnoszenie, pakowanie i rozpakowanie. Dzięki pomocy jednak nie było aż tak strasznie. Odwdzięczyłem się. Tydzień później szwagier się przeprowadzał. Znów skorzystaliśmy z mojej przyczepki…