Kupujemy klimatyzator – na co warto zwrócić uwagę?

Remonty tarasów od fachowców

Kupujemy klimatyzator – na co warto zwrócić uwagę?

Osoby, które chcą mieć klimatyzację w danym pomieszczeniu zastanawiają się jaki powinni rodzaj klimatyzatora wybrać. Obecnie na rynku dostępne są modele naścienne, przenośne, kasetonowe, kanałowe, multisplit a także podstropowe. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze?

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzatora?

klimatyzator greePrzed zakupem klimatyzatora warto zastanowić się nad tym, czy będzie nam służył tylko do chłodzenia powietrza czy również do jego ogrzewania, bowiem tylko wybrane modele wyposażone są w pompę ciepła, która przy niższych temperaturach  (w okresach przejściowych)ogrzewają nasze pomieszczenie bądź stanowią uzupełnienie źródła ciepła, którym ogrzewamy budynek czy mieszkanie na co dzień. Ważny jest także wybór mocy. Ogólnie przyjmuje się, że aby ogrzać lub ochłodzić 10m2 potrzebne jest urządzenie o mocy 1kW. Jednak eksperci biorą również pod uwagę rodzaj pomieszczenia, ilość przybywających w nim osób, oświetlenie, poziom nasłonecznienia a także obecność innych urządzeń elektrycznych, które emitują ciepło. Sama ostatnio chciałam kupić klimatyzator, ponieważ jak wiadomo nasz klimat się ociepla i każdy z nas to odczuwa. Lata są coraz cieplejsze i czasami przy wysokich temperaturach ciężko jest wytrzymać, dlatego postanowiłam zamontować klimatyzację, która zapewnia przyjemne, chłodne powietrze.  Udałam się więc do jednego ze sklepów zajmujących się sprzedażą tych urządzeń. Z pomocą sprzedawcy udało nam się wybrać model idealnie pasujący do mojej sypialni. Wybrałam klimatyzator gree, który posiadał funkcję ogrzewania jak i chłodzenia powietrza.

Klimatyzator to proste w obsłudze urządzenie. Obecnie znaczna większość obsługiwana jest za pomocą pilota. Jednak jeśli chcemy cieszyć się chłodnym powietrzem przez wiele lat należy odpowiednio zadbać o urządzenie na przykład raz w miesiącu należy czyścić filtry.