windykacja

Likwidacja przedsiębiorstwa lub spółki

W wyniku problemów finansowych, wielu właścicieli spółek i przedsiębiorstw, zmuszona jest zamknąć lub czasowo zawiesić swoją działalność. Likwidacja takich firm wiąże się także z potrzebą opłacenia wszystkich zobowiązań, których koszt może przekraczać wartość przedsiębiorstwa. Co zrobić, w sytuacji, gdy jest się pracownikiem upadającego przedsiębiorstwa lub jego wierzycielem? Najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z pomocy firmy Obligum.

Jaka windykacja jest naprawdę skuteczna?

windykacjaJest to bowiem wysokiej klasy zespół windykacyjny, doskonale rozumiejący potrzeby swoich klientów. Zatrudnieni w firmie windykatorzy dbają o systematyczność, szybkie pozyskiwanie całych kwot zadłużeń i poszukiwanie rozwiązań, komfortowych dla obu stron. Likwidacja firmy jest jednak skomplikowanym procesem, opierającym się na wielu przepisach prawnych. Jeśli zalegająca z wypłatami lub zadłużeniami firma, będzie unikała spłaty długi lub wkroczy na drogę sądową, pracownicy Obligum będą dążyli do obciążenia dłużnika kosztami windykacji. To jednak nie koniec dodatkowych kosztów – doliczane będą bowiem koszty sądowe, które również najczęściej również orzekane są na niekorzyść dłużnika. Poza majątkiem finansowym oraz wartościami akcji przedsiębiorstwa/spółki, większość z nich ma jeszcze majątek trwały, jak: nieruchomości, pojazdy, maszyny, wyposażenie wnętrza firmy czy sprzęt elektroniczny.

Taki majątek trwały może zostać również zajęty przez firmę windykacyjną i zlicytowany, by udało się odzyskać choć część długu. Nie warto więc podejmować ryzykownych działań w firmie, które mogłyby ją zadłużyć.

Skuteczna windykacja – Obligum