Lublin z dzieckiem na weekend

Remonty tarasów od fachowców

Lublin z dzieckiem na weekend

Lublin jest miastem, które zostało położone na siedmiu wzgórzach i posiada wielokulturową historię. W tym mieście bywali Królowie i podpisywali różne ważne traktaty. Lokacyjny akt został nadany przez Władysława Łokietka w 1317 roku i dlatego w 2017 roku było obchodzone 700 lecie.

Czego zacząć zwiedzanie Lublina?

atrakcje dla dzieci LublinW historii zapisane jest, że miasto rozwijało się na jednym wzgórzu, a na sąsiednim wznosił się zamek warowny. Jednym z najpowszechniejszych miejsc, które odwiedzane jest przez turystów jest zamek w Lublinie. Znajdziemy tam najstarsze zabytki, które z pewnością będą idealne na atrakcje dla dzieci Lublin. Zobaczymy tam również wieżę donżon, która była doskonałym punktem obserwacyjnym. Kiedy udamy się na samą górę tej wieży to będziemy mieli piękny widok z tarasu, gdzie zobaczymy miasto rozłożone na siedmiu wzgórzach. Mimo że schody są dość szerokie i idzie się po nich w miarę dobrze, to jednak jest to nie do przejścia dla osób, które mają lęk wysokości. Obowiązkowa na zamku powinniśmy zobaczyć kaplicę Trójcy Świętej, ale żeby ją zobaczyć musimy wejść w odpowiednich godzinach i zazwyczaj musimy ponieść za to opłatę. Na zamku zobaczymy różnego rodzaju malowidła, które występują zarówno na ścianach, jak również na sklepieniu. Obrazy, które tam widnieją pokazują i opowiadają o scenach z życia Chrystusa. Kiedy już przekroczymy bramę Grodzką, to dostaniemy się do miejsca w obrębie murów Starego Miasta.

Warto również wybrać się na Lubelski rynek, który swój rozkwit przeżywał w okresie 16 wieku dzięki jarmarkom. Były to jarmarki, na których nie tylko sprzedawano chleb i okoliczne plony od chłopów, ale także sprowadzane były produkty z najodleglejszych strony świata. Zjeżdżają się tam kupcy z Europy, a nawet z Bliskiego Wschodu.