Montaż siatki leśnej

Remonty tarasów od fachowców

Montaż siatki leśnej

Siatka, które jest określana jako leśna służy nie tylko do ochrony terenów lasów. Ten typ siatki wykorzystywany jest do odgrodzenia pól uprawnych, sadów, lasów, a także autostrad. Dzięki niej zwierzęta nie mogą wbiec na dany teren i zrobić szkód, na przykład w uprawie. Jednak taka siatka musi być zamontowana prawidłowo, aby spełniała swoją funkcję.

Jak zamontować siatkę?

siatka leśnaAby zamontować taką siatkę przede wszystkim trzeba zrobić wykop pod słupki. Często robi się również murki, aby zwierzęta takie jak psy nie mogły przekopać się pod spodem. Siatka leśna wymaga tego, aby słupki stały co pięć metrów od siebie. Dzięki temu możliwe jest jej naciągnięcie w taki sposób, że nie ma z nią problemu. Siatki leśne wymagają tego, aby przez jej dolną, środkową oraz górną część biegł drut stabilizujący, który często jest pod lekkim napięciem. Oczywiście impulsy elektryczne są bardzo słabe i mają jedynie odstraszać, dlatego są w pełni bezpieczne, również dla ludzi. Wbetonowanie słupków w siatkach leśnych jest bardzo ważne, ponieważ dzięki temu nie ma problemu z tym, że rozpędzony zwierzak je wyrwie z ziemi, destabilizując siatkę. Wtedy mogłaby ona nie spełniać swoich zadań, a jest to bardzo kluczowe w tym przypadku. Odpowiedni montaż sprawia, że siatka leśna jest niezwykle wytrzymała i możemy mieć pewność, że teren, który jest odgrodzony jest w pełni bezpieczny. Wiele osób z niej korzysta.

Taka siatka jest czasami dawana jako ogrodzenie danej posesji. Chodzi o ot, że ma estetyczny wygląd, a dodatkowo nie jest szczególnie droga. Są firmy, które specjalizują się w stawianiu takich siatek na bardzo dużych obszarach, grodzą cna przykład terytoria leśne przed napływem zwierzyny z innych regionów lub w przypadku zwierzęcych chorób zakaźnych, na przykład wścieklizny.