Na czym polega fluoryzacja?

Stan naszego uzębienia w dużej mierze zależy od naszych codziennych rytuałów, diety czy też genów. Nie bez powodów zalecane są pierwsze wizyty stomatologiczne już w momencie pojawienia się zębów mlecznych, gdyż dbanie o nie, to długofalowy proces.

Jak często stosować fluoryzację?

fluoryzacja zębów warszawa wolaPierwsze zęby pojawiają się już w wieku sześciu miesięcy, a do około końca drugiego roku życia, każde dziecko ma dwadzieścia zębów mlecznych. Później samoczynnie wypadają, a na ich miejscu pojawiają się stałe zęby, które pozostają z nami do końca życia. Jeżeli chodzi o ich pielęgnację, to trzeba ją zacząć już od najmłodszych lat, ponieważ zęby są każdego dnia narażone na działanie bakterii, kwasów czy cukrów. Poza systematycznym myciem dwa razy dziennie, niezbędna jest fluoryzacja zębów Warszawa Wola jest dzielnicą, w które działa kilka gabinetów stomatologicznych, które w atrakcyjnej cenie oferują ten zabieg. Przede wszystkim, fluoryzacja jest bezbolesnym i szybkim zabiegiem, który polega na nałożeniu na zęby cienkiej warstwy fluoru. Jest on jednym z głównych składników prawie każdej pasty do zębów, a w odpowiednich dawkach, wykazuje dobroczynny wpływ na szkliwo zębów. Fluor jest substancją o działaniu przeciwpróchniczym, dlatego też zabezpiecza się nim zęby dzieciom i dorosłym. Taki zabieg można wykonywać nie częściej niż dwa razy w roku, gdyż przedawkowanie z fluorem, może skutkować bólami żołądkowymi. Właściwie wykonana fluoryzacja zabezpiecza zęby przed próchnicą, pogrubia szkliwo i lekko wybiela zęby.

Fluoryzacja jest jednym z podstawowych zabiegów stomatologicznych, z którego korzystają nie tylko dzieci, ale także dorośli. Odpowiednia dawka fluoru ma dobroczynny wpływ na nasze zęby, dlatego też warto wykonywać ten zabieg regularnie, dwa razy roku.