Najlepsze materace dla dzieci

Remonty tarasów od fachowców

Najlepsze materace dla dzieci

Dziecko dla rodzica jest najważniejsze i też dla tego robi on wszystko, żeby niczego mu nie zabrakło. Od urodzenia do około dwunastego roku życia dzieci intensywnie rosną i potrzebują odpowiedniego wsparcia kręgosłupa podczas snu. 

Z czego są zrobione materace dziecięce?

Materac dla dzieckaIdąc do sklepu z materacami znajdziemy ich ogromny wybór w zależności od rozmiaru, materiału z jakiego są wykonane i stopnia miękkości. Dorośli mogą spać na czym chcą, ale dzieci powinny mieć materac o odpowiedniej twardości ze względu na swój układ kostny. Tylko twardy materac dla dziecka zapewni mu odpowiednie podparcie i taki będzie dla niego najwygodniejszy. Maluchy do około sześciu miesięcy muszą spać na płasko, nawet bez poduszki. Dla dzieci polecane są materace piankowe, gdyż są wykonane z syntetycznego materiału, który nie uczulają i są bezpieczne dla maluchów. Spośród piankowych wyróżnia się trzy stopnie twardości i dla dziecka trzeba wybrać ten najtwardszy. Doskonale się dopasowuje do kształtu ciała dziecka i zapewnia odpowiednie podparcie. Piankowy możemy zastąpić kokosowym, albo futonowym, który jest wykonany z całości z naturalnych materiałów, dzięki czemu zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Rozmiar materaca musi być o około dwadzieścia centymetrów dłuższy od dziecka i odpowiednio szeroki, aby maluch mógł się swobodnie przewracać. Rozmiar najlepiej wybierać do ramy łóżka co do centymetra, aby nie została z żadnej strony wolna przestrzeń, gdyż dziecko może w nią wpaść i zrobić sobie krzywdę.

Materace dla dzieci kupimy w każdym sklepie z artykułami dziecięcymi. Dobre modele posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty potwierdzające ich jakość wykonania. Dla kilkulatka warto dokupić osłonkę na materac, która zabezpieczy go przed zamoczeniem.