Odnowiliśmy stół za pomocą szlifierki

Remonty tarasów od fachowców

Odnowiliśmy stół za pomocą szlifierki

Zdecydowaliśmy się kupić nowy stół do jadalni, dla starego zaś miejsce znajdzie się na naszej działce. Niestety ten dotychczasowy stół nie prezentował się już zbyt dobrze, był nieco obdrapany, ale żal go wyrzucić. Najlepszym sposobem na jego odnowienie było zdarcie wierzchniej warstwy lakieru.

Użycie szlifierki mimośrodowej

wytrzymała szlifierka mimośrodowa festool ets 150 3 eq plus Prace ręczne za pomocą papieru ręcznego potrwałyby z pewnością wieki, na szczęście wśród urządzeń taty znalazła się wytrzymała szlifierka mimośrodowa Festool ETS 150 3 EQ PLUS. Charakteryzuje się ona okrągłą tarczą, na której umieszczony jest papier ścierny. Dobrze sprawdza się przy szlifowaniu powierzchni płaskich, gdyż nie tylko porusza się wokół własnej osi, ale też delikatnie wychyla się na boki. Sprawdzi się więc przy szlifowaniu blatu naszego stołu. Choć blat jest drewniany, tata podczas pracy powiedział, że taka szlifierka mimośrodowa poradzi sobie też z tworzywami sztucznymi i metalami – na razie nie mamy żadnych mebli ani przedmiotów, na których moglibyśmy to wypróbować, ale na pewno będę o tym pamiętać – jestem ciekawa efektów, jakie można uzyskać. Mama martwiła się, że podczas pracy pomieszczenie zostanie zakurzone – w końcu przy szlifowaniu wydziela się pył. Na szczęście szlifierki mimośrodowe posiadają system odsysania pyłu, dzięki czemu można szybko doprowadzić stanowisko robocze do porządku. To bardzo ucieszyło mamę. Dzięki szlifierce mimośrodowej mogliśmy przygotować stół do polerowania.

Mam nadzieję, że po przeprowadzonych pracach renowacyjnych, nasz stół będzie prezentował się naprawdę dobrze i doskonale dopasuje się do wnętrza naszego domku na działce. Pomyślałam, że to bardzo dobrze posiadać pod ręką takie narzędzia do obróbki powierzchni jak szlifierka. Jestem ciekawa, czy tata wśród urządzeń ma także polerki…