Oszczędności trzymam schowane w sejfie

Remonty tarasów od fachowców

Oszczędności trzymam schowane w sejfie

Odkąd zacząłem gromadzić oszczędności to zastanawiam się gdzie te pieniądze są właściwie bezpieczniejsze. Czy lepiej trzymać je w domowym sejfie czy na koncie w banku. I muszę przyznać, że zdecydowałem się na połączenie oby dwóch opcji, bo najlepiej trzymać oszczędności i tutaj i tutaj. W banku rosną odsetki, ale w domowym sejfie mam swoje pieniądze zawsze pod ręką.

Domowy sejf kupiłem w wyspecjalizowanym sklepie

sejfy domoweZanim ulokowałem część swoich oszczędności w sejfie to najpierw musiałem go kupić i odpowiednio przygotować. Musiałem przede wszystkim znaleźć sklep, który sprzedawał profesjonalne sejfy posiadające odpowiednie atesty bezpieczeństwa. Chciałem mieć w domu taki sejf z pierwszego zdarzenia. Taki jak na amerykańskich filmach – ukryty w ścianie za obrazem. I dokładnie właśnie tak to w domu zrobiłem. Najpierw znalazłem specjalistyczny sklep oferujący solidne sejfy domowe a potem zamówiłem model, który montuje się w ścianie. Za sejf zapłaciłem niespełna dwa tysiące złotych, ale wybrałem naprawdę porządny model. Następną kwestią był oczywiście montaż takiego sejfu. Wiadomo, że schowek ma sens tylko wówczas, kiedy zamontuje się go samodzielnie. Musiałem go przecież odpowiednio ukryć, więc nie mogłem zlecić montażu komukolwiek. I teraz mogę sobie trzymać gotówkę i kosztowności w ukrytym za obrazem sejfie. Ten obraz to oczywiście takie przysłowiowe określenie, bo przecież nie zdradzę tutaj także gdzie ukryłem w swoim domu sejf.

W internecie można znaleźć sklepy, które posiadają atestowane i certyfikowane sejfy do użytku domowego. Kupno takiego sejfu to zagwarantowanie sobie bezpieczeństwa – przynajmniej w zakresie ukrycia kosztowności. Jeśli ktoś kupi sobie sejf to musi pamiętać, żeby go zamontować w domu samodzielnie. Tylko wtedy nikt nie będzie wiedział gdzie jest ukryty.