Paralizatory do użytku cywilnego

Remonty tarasów od fachowców

Paralizatory do użytku cywilnego

Paralizatory były bodaj najskuteczniejszymi narzędziami do samoobrony, choć ich użycie wiązało się z koniecznością zachowania najwyższej ostrożności. Nawet wersje cywilne, nie posiadające napięcia stwarzającego zagrożenia dla życia napastnika, posiadały więc wiele zabezpieczeń, chroniących zarówno osobę obezwładnianą, jak i użytkownika.

Bezpieczne paralizatory do samoobrony

paralizatorOgromnym mankamentem przestarzałych modeli paralizatorów była możliwość porażenia użytkownika ze względu na otwarty i nieosłonięty obwód elektryczny. Nowe modele były więc całkowicie izolowane, a ich obwody umieszczane w osłonach z tworzywa sztucznego, uniemożliwiając przypadkowe porażenie nawet w wypadku intensywnego użycia narzędzia w sytuacji zagrożenia. Obudowy paralizatorów były również uszczelniane, by zapobiec uszkodzeniom lub porażeniu spowodowanemu zamoczeniem urządzenia. Każdy nowoczesny paralizator był również o wiele wygodniejszy niż modele starsze, znacznie lepiej leżąc w dłoni dzięki obudowie z nakładkami wykonanymi z gumopodobnego materiału. Zapobiegał on ślizganiu się paralizatora w mokrej dłoni, ale również zmniejszał zmęczenie dłoni po długim trzymaniu narzędzia. Cywilne odmiany paralizatorów były również wygodne ze względu na niewielkie rozmiary, nie przekraczające wielkości standardowego telefonu komórkowego.

Były one więc poręcznymi narzędziami dla osób o mniejszych dłoniach, a niewielkie wymiary ułatwiały również ich przenoszenie w torebkach czy kieszeniach. Niektóre odmiany paralizatorów przeznaczonych do użytku cywilnego były często upodabniane do przedmiotów niezwiązanych z samoobroną, mając często kształt dużej latarki czy właśnie telefonu. Taki wygląd pozwalał na dyskretne przenoszenie paralizatora na widoku, w miejscu w którym mógł być on łatwo dostępny.