pies

Pierwsza wizyta w „fryzjer dla Psów”

Fryzjer dla psów często kojarzy się dla naszych pupili z wizytą równie nieprzyjemną, co wizyta u weterynarza. Kto by tam lubił obcinanie pazurków czy intensywne szczotkowanie, żeby rozczesać skudloną sierść? Zapewne nikt. Z tego powodu salony dla psów zaczęły mieć w swojej ofercie tak zwaną pierwszą wizytę u groomera.

Fryzjer dla psów musi wiedzieć jak zachować się wobec psa podczas pierwszej wizyty

piesJest to zapoznanie się szczeniaczka z podstawowymi przyrządami używanymi w salonie, tak by uniknąć późniejszego strachu. Podczas pierwszej wizyty piesek będzie miał pielęgnowane łapki (opuszki i pazurki), zostanie uczesany (czasem też umyty i ostrzyżony, zależnie od psa), psi fryzjer zapozna go z nowym miejscem. Taka wizyta powinna odbyć się kiedy szczeniaczek ma kilka miesięcy. Dzięki temu oswoi się z wizytami i każda kolejna będzie przebiegała jeszcze lepiej. Również właściciel powinien sam przygotować pieska do takiej wizyty. Szczotkowanie psa (szczególnie długowłosego) jest bardzo ważne i pozwoli oswoić czworonoga z zabiegami pielęgnacyjnymi takimi jak strzyżenie psów. Mycie, łazienka czy ogólnie woda nie powinna kojarzyć się źle naszym pupilom, w przeciwnym razie będą źle reagowały na kąpiele. Możemy zacząć od ,,mycia” go wilgotnym ręcznikiem, następnie przejść do lekkiego moczenia czy zabawy w brodziku, by przejść do całkowitego zamaczania. Kąpiel jest bardzo ważna w pielęgnacji, poza tym fryzjer dla psów Kraków zwykle pracuje na mokrym futerku. Nie należy zapominać, iż pies powinien być przyzwyczajony do dotykania i głaskania przez obce osoby, nie reagować na nie agresywnie, nie szczekać.

Dzięki temu pozwolimy mu lepiej i w mniejszym stresie przeżywać wizyty o psich fryzjerów, które z czasem staną się dla niego codziennością i nie będzie reagował niechętnie na wizyty, a może nawet z czasem je polubi? Niektóre psy wręcz uwielbiają spędzać czas w wodzie, być może z naszym pupilem właśnie tak będzie.