Plac do treningów zewnętrznych

Remonty tarasów od fachowców

Plac do treningów zewnętrznych

Jednym z najciekawszych projektów obywatelskich, jakie mieliśmy w tym roku była propozycja stworzenia siłowni ulicznej. Taka siłownia miała być urządzona w starej części parku, obecnie dość zapuszczonej, gdzie nie było żadnych planów na zagospodarowanie. Była to więc okazja na nie tylko uatrakcyjnienie miasta, ale również na zabudowanie nieużytków.

Profesjonalne urządzenia do street workout

street workout - sprzęt z atestemProjekt złożyła lokalna drużyna entuzjastów kulturystyki, i to oni mieli dokonać wyboru wyposażenia, mając lepsze rozeznanie w różnych rodzajach sprzętu sportowego. Oczywiście, musiał być to sprzęt spełniający wszystkie normy urządzeń sportowych, gdyż tylko taki mógł być oddany do publicznego użytku. Nie mieliśmy jednak pojęcia jak popularnym zajęciem jest street workout – sprzęt z atestem nie tylko spełniał wszelkie normy, ale również był bardzo wszechstronny i uniwersalny, dlatego na otwarciu placu pojawiło się mnóstwo chętnych do wypróbowania urządzeń. Plac był na szczęście na tyle duży, iż ani razu nie zabrakło miejsca dla osób chcących wypróbować urządzenia, a drużyna która owy projekt wniosła nadzorowała ćwiczenia, doradzając i pokazując najlepsze i najefektywniejsze sposoby wykorzystania sprzętu. Po dłuższych oględzinach mieliśmy pewność iż sprzęt dorównuje jakością oraz funkcjonalnością urządzeniom sportowym widywanym w dużych halach i profesjonalnych siłowniach komercyjnych.

Jako że miały to być urządzenia cały czas wystawione na działanie pogody, były również odpowiednio wzmocnione, więc do ich prawidłowego działania potrzebna była tylko okresowa konserwacja, zajmująca dość niewiele czasu. Plac od razu zyskał stałych bywalców i stał się jednym z głównych punktów sportowych w mieście, pomimo pozornej prostoty i łatwości dostępu.