Podczerwień – najlepszy rodzaj ogrzewania

Remonty tarasów od fachowców

Podczerwień – najlepszy rodzaj ogrzewania

Ogrzewanie dużych pomieszczeń pochłania bardzo dużo energii, za którą trzeba zapłacić. Dlatego warto dobrze się zastanowić przed wyborem rodzaju ogrzewania do swojego domu, aby zaoszczędzić możliwie jak najwięcej energii, co bezpośrednio przełoży się na niższe rachunki. Im większy budynek będziemy ogrzewać, tym większą kwotę zaoszczędzimy.

Promienniki gazowe na podczerwień

gazowy promiennik podczerwieniObecnie najlepszym rodzajem ogrzewania jest ogrzewanie przy pomocy promienników gazowych. Gazowy promiennik podczerwieni znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w budownictwie przemysłowym, co nie oznacza, że nie można zastosować tego rodzaju ogrzewania w swoim domu jednorodzinnym. Ogrzewanie promiennikami gazowymi pozwala zaoszczędzić do czterdziestu procent kwoty do tej pory przeznaczanej na ogrzewanie. Tak duża oszczędność skutkuje tym, że koszt całej instalacji niezbędnej do ogrzewania zwraca się nam już po trzech pełnych sezonach grzewczych. Ogrzewanie podczerwienią ma tę przewagę nad ogrzewaniem konwekcyjnym, że ogrzewa całe pomieszczenie w równomierny sposób, a nie tylko miesza ciepłe powietrze z zimnym, dzięki temu pomieszczenie ogrzewa się do danej temperatury w dużo krótszym czasie. Z racji tego, że poszczególne elementy całej instalacji działają niezależnie od siebie, możemy wymienić tylko poszczególne elementy bez potrzeby wyłączania całego ogrzewania, tak jak to musimy zrobić w przypadku ogrzewania konwekcyjnego, gdzie w przypadku awarii jednego elementu instalacji, musimy wyłączyć całe ogrzewanie.

Kwota potrzebna do zakupu instalacji pozwalającej na ogrzanie pomieszczenia o wielkości około stu metrów kwadratowych to około piętnastu tysięcy złotych, które jest częściowo pokrywane z dofinansowania unijnego, o które możemy wystąpić. Ogrzewanie promiennikami zyskuje coraz większą popularność w całej Polsce.