Pojedynczy karnisz z metalu

Remonty tarasów od fachowców

Pojedynczy karnisz z metalu

Im więcej okien posiada dany lokal, tym lepiej. Szczególnie jeżeli znajdują się od strony południowej, gdyż dostarczą dużo światła dziennego. Jeżeli w pobliżu znajdują się inne zabudowania, warto powiesić w oknach firany, zasłony, rolety, albo żaluzje, aby zapewnić sobie komfort po zmroku.

Jakie są rodzaje karniszy metalowych?

karnisze metalowe pojedynczeO oprawę okien najczęściej dbają kobiety, ponieważ mężczyźni nie przywiązują zbytnio wagi do dekoracji. W starych, oraz drewnianych oknach, najlepiej się sprawdzają klasyczne karnisze metalowe pojedyncze, lub podwójne. Na pojedynczych możemy powiesić tylko firany, albo zasłony i może on być szerszy niż samo okno. Natomiast na podwójnym możemy powiesić zasłony i firanki. Metalowe rurki są od siebie oddalone o parę centymetrów, dzięki czemu dwa rodzaje tkanin nie zachodzą na siebie. Karnisz można zawiesić na specjalnych wysięgnikach, które przykręca się do ściany, albo można go bezpośrednio przewiercić do sufitu. Alternatywą dla karnisza są rolety, lub żaluzje, które są montowane bezpośrednio na oknie. Niektóre karnisze posiadają specjalne szyny, na których się znajdują małe żabki umożliwiające zawieszenie firanek. Ponieważ istnieje wiele rozmiarów okien, to także karnisze są dostępne w różnej długości. Aby powieszone zasłony i firanki dobrze wyglądały w oknie, to konieczne jest aby karnisz wystawał za linię okna o około dwadzieścia centymetrów z obu stron. Karnisze możemy kupić w salonach z wyposażeniem wnętrz, albo w sklepach z żaluzjami i roletami.

Cena karnisza zależy od materiału z jakiego jest on wykonany, oraz czy jest on pojedynczy, czy podwójny. Najtańsze są metalowe i plastikowe, a do najdroższych należą te wykonane z drewna. Na rynku znajdziemy także modele z regulowaną długością, dzięki czemu dopasujemy karnisz do każdego okna.