Praca jako elektryk w firmie – co należy umieć?

Remonty tarasów od fachowców

przekładnik

Praca jako elektryk w firmie – co należy umieć?

Co warto umieć podejmując się pracy jako elektryk w firmie? Myślę że najważniejsze, żeby wiedzieć jak mierzyć wartości prądu i napięcia (nie mierzy się tego tak samo, ponieważ żeby zmierzyć napięcie musimy podłączyć woltomierz równolegle do obwodu, a w przypadku mierzenia prądu musimy podłączyć się szeregowo.

Praca elektryka nie jest prosta ale jeśli ktoś to lubi jest bardzo satysfakcjonująca

przekładnikGdy to już wiem powinniśmy wiedzieć co to jest rezystancja, pojemność i indukcja. To może się nam przydać do ustalania wartości różnych urządzeń. Co więcej musimy znać? Rożne układy prądowe i napięciowe, oraz to, zęby nie dotykać językiem do przewodów. Musimy też znać nominalne kolory żył w kablu. (od tego chyba nawet powinienem zacząć). Pewnie przyjdzie nam się mierzyć choćby z urządzeniem takim jak przekładnik prądowy(transformator, obniżający napięcie w celu zmierzenia wartości miernikiem z mniejszym zakresem) a styczniki też nas nie ominą. Dobrze, jeśli w miejscu naszej pracy byłoby zabezpieczenie automatyczne chociaż myślę że standardowy przycisk bezpieczeństwa też mógłby być. W razie gdyby raz na milion automatyczne zabezpieczenie puściło bądź się zwyczajnie spaliło ( co też może się nam przydarzyć przy jakimś potężnym zwarciu kiedy może się pokazać łuk elektryczny, które nie ma problemu z przetopieniem transformatora itp.) Dlatego też warto się zabezpieczyć kilka razy choćby dla samego naszego bezpieczeństwa – w takim przypadku pal licho pracę, ważne, żeby nikomu nic się nie stało. Również gdy mamy do zamontowania wyłączniki kompaktowe lub gdy dostaniemy do zamontowania kondensatory energetyczne musimy uważać, ponieważ obcujemy tam przy napięciach rzędu 380V i prądach ok 25 – 35A a są to już wartości niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Co więcej? W naszej profesji – elektryk czy energetyk nie możemy popaść w rutynę tak samo jak lekarz, strażak lub saper, bo zwyczajnie może to zagrażać naszemu lub kogoś z zewnątrz, całkowicie niezależnemu życiu. Nie raz słyszałem o fuszerkach, jakie odstawiali elektrycy aż się skończyło tragedią.

Albo jak kierownik, kazał się „bawić” przy przewodach średniego napięcia bez większych zabezpieczeń. W każdej pracy musimy pamiętać, że nasze zdrowie i życie jest najważniejsze – dopiero daleko daleko w tyle pieniądze tak ważne dla większości pracodawcy.

Źródłem informacji była strona http://kontratech.com/84-przekladniki-pradowe