Profesjonalne czyszczenie układu wydechowego, czyli DPF

Większość nowoczesnych silników zaopatrzona jest w silniki spalinowe, które wyposażone są w tzw. DPF, czyli filtry cząstek stałych. Jest to ściśle określone w przepisach. Ma to za zadanie oczyszczać gazy spalinowe z drobinek, składających się z niespalonego węgla, który osadza się na ściankach filtra w formie sadzy. W momencie, w którym zbierze się zbyt duża jej ilość, doprowadzi to do zapchania się układu wydechowego.

Czyszczenie filtra cząstek stałych, czyli DPF

wydech samochodowySkutkiem tego może być wolna utrata wydolności układu wydechowego. Z czasem doprowadzi to do zepsucia samochodu. Jeśli ktoś chce, aby pojazd kołowy funkcjonował, tak jak powinien, należy dbać o odpowiednie czyszczenie filtra cząstek. Można znaleźć wiele domowych sposobów, które nieumiejętnie wykonane mogą doprowadzić do awarii auta. Sadzy można pozbyć się poprzez podgrzanie jej do temperatury ok.550 stopni Celsjusza. Dzięki temu zamieni się w dwutlenek węgla oraz wodę. W takiej postaci wychodzi z zabrudzonego filtru. W taki sposób oczyszczony gotów jest do dalszej pracy. Dlatego, aby to zrobić, należy wybrać się do specjalistów, którzy wykonają profesjonalnie czyszczenie dpf Pomorskie województwo posiada niewiele warsztatów, zajmujących się tego typu zabiegami. Warto jednak wiedzieć kiedy poprosić o pomoc fachowców. Wydajność pracy silnika zostanie stopniowo zmniejszona. Odczuwalne to będzie w trakcie zwykłej jazdy samochodem. Najczęściej wykonuje się regenerację filtra cząstek, ale zdarza się, że niezbędna będzie wymiana na nowy, która wiąże się z wyższymi kosztami.

Niestety nieodpowiedzialni kierowcy usuwają także całkowicie DPF, działając niezgodnie z prawem. Dbanie o środowisko i jakość powietrza dotyczy wszystkich osób, dlatego tego typu działania są nie do zaakceptowania. Rekomenduje się bezpieczna i legalne czyszczenie układu wydechowego.