Przegląd serwisowy auta to głównie wymiana oleju

Remonty tarasów od fachowców

Przegląd serwisowy auta to głównie wymiana oleju

Przeglądy serwisowe w samochodach nowych wykonuje się co roku. W nowych samochodach jest to wymagane, ponieważ pozwala to zachować gwarancję. W samochodach używanych również powinno się regularnie wykonywać przegląd serwisowy. Podstawową czynnością w każdym przeglądanie jest wymiana oleju. Do tego wymienia się również filtr oleju.

Wymianę oleju zaleca się raz do roku

wymiana olejuGeneralnie w każdym samochodzie olej powinno się wymieniać raz na rok. Silniki w samochodach pracują naprawdę w ciężkich warunkach. Szczególnie zimą olej eksploatuje się do maksimum. Poziom oleju można sprawdzać samemu, bo w każdym samochodzie pod maską jest do tego specjalny miernik. Wymiana oleju to główna czynność, jaką mechanicy samochodowi wykonują przy okazji przeglądów serwisowych. Dlatego właśnie warto regularnie poddawać swój samochód serwisowi. Nawet wówczas, kiedy z autem nie dzieje się nic niepokojącego. Kierowcy nowych aut kupionych w salonie mają o tyle łatwiej, że na przegląd muszą wybrać się już po roku od zakupienia samochodu. Kiedy jednak mija gwarancja to bardzo często również zapomina się o przeglądzie. A tak naprawdę największe zapotrzebowanie na nowy olej mają właśnie samochody kilkuletnie i starsze. Wymienienie oleju na nowy to nie jest jakiś zbyt duży koszt. Jest to jednak bardzo duża oszczędność, ponieważ w ten sposób zapobiega się potencjalnym awariom silnika. Każdy silnik w trakcie pracy musi mieć odpowiednie smarowanie. Dlatego raz do roku powinno się wykonać przegląd z wymianą olejów i filtrów. Nawet jeśli nie wymagają tego warunki gwarancji.

Przeglądy serwisowe polegają na wymianie oleju i filtrów samochodowych. Każdy rodzaj silnika samochodowego wymaga regularnego wymieniania oleju. Jest to sposób na zachowanie silnika w dobrym stanie technicznym przez wiele długich lat. Awarie silnika mogą być bardzo kosztowne, dlatego nie warto oszczędzać na regularnym serwisowaniu samochodu.