rowerek

Przeprowadzka – wady i zalety

Dla każdego z nas przychodzi w życiu taki moment, kiedy musimy opuścić dobrze znany nam dom rodzinny i zamieszkać samemu bądź z osobą, z którą planujemy spędzić resztę życia.

Jakie są wady i zalety przeprowadzki

rowerekSą osoby, które przeprowadzkę traktują jako uwolnienie się od kontroli rodzicielskiej i wręcz nie mogą doczekać się wyjazdu na studia do miejscowości odległej o wiele kilometrów od ich rodzinnego miasta, są również ludzie, którzy doskonale zdają sobie sprawę z faktu, iż wiązać się to będzie nie tylko z samymi przyjemnościami, ale przede wszystkim z dużą liczbą obowiązków oraz czynności, których do tej pory nie musieliśmy wykonywać. Jeżeli do tej pory byliśmy przyzwyczajeni, że nasza mama dba o to, by wszystkie nasze ubrania były zawsze wyprane i starannie uprasowane, możemy doświadczyć lekkiego zdumienia, kiedy mieszkając już samemu, nagle zorientujemy się, że nie zostało nam nic czystego do ubrania. Podobnie będzie z posiłkami – kiedy w rodzinnym domu nasza mama zawsze stawiała przed nami talerz z gorącym posiłkiem, szokiem może okazać się dla nas konieczność przygotowywania obiadów samemu, podczas gdy ledwo odróżniamy akcesoria kuchenne dla dorosłych i te dla dzieci, marki skip hop albo rowerki dla dzieci od pełnometrażowego „górala”.

Niekiedy więc, wyglądając przez okno i obserwując rodziców na spacerach ze swoimi pociechami, które prowadzą rowerki dla dzieci bądź wesoło na nich jeżdżą, zatęsknimy za czasami dzieciństwa, za tym, jak tata trzymał nasz jeździk, abyśmy się z nim nie przewrócili, i za brakiem takiej ilości obowiązków jaką posiadamy obecnie.