Rejestruję swoją własną spółkę

Remonty tarasów od fachowców

rejestracja spółek

Rejestruję swoją własną spółkę

Gdy zaczynałem własną działalność wiedziałem już, że nie chcę prowadzić jednoosobowej działalności gospodarczej. Biznes, jaki chciałem mieć, miał być spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Dzięki temu w przypadku problemów finansowych nie będę odpowiadał całym swoim majątkiem, a jedynie tym, co włożyłem w otwarcie firmy.

Rejestracja spółek nie jest łatwa

rejestracja spółekRejestracja spółek nie należy jednak do rzeczy łatwych ani przyjemnych. Postanowiłem zwrócić się z tym do jednej z wielu firm z Wrocławia, które zajmują się rejestracją spółek. Nie było ciężko znaleźć kogoś, kto się tego podejmie, choć potrzebowałem mieć gwarancję co do tego, że na pewno wszystko będzie zrobione tak, jak powinno być zrobione. Okazało się, że od razu dobrze trafiłem. Osoba ta świadczyła głównie usługi księgowe, ale zajmowała się również innymi gałęziami prawa. Jedną z nich było zakładanie spółek. Ponieważ osoba ta posiadała ogromne doświadczenie w swojej branży, postanowiłem jej zaufać. Po wszystkim wytłumaczyła mi wszystko na temat tego, jak krok po kroku rejestruje się spółkę w Polsce. Dowiedziałem się, że nie jest to wcale proste zadanie. Zresztą gdyby tak było, nikt nie wynajmowałby do tego firmy, która przecież liczy sobie za taką usługę niemało. Dlatego też byłem bardzo zadowolony, że moja rejestracja spółki przebiegła względnie bezproblemowo. Właściwie przez cały późniejszy okres prowadzenia firmy nie miałem ani jednego pisma z urzędu na temat tego, że coś zostało zrobione nie tak jak powinno, lub też, że coś można było zrobić lepiej. Słusznie postąpiłem wybierając osobę z największym stażem pracy, pomimo tego, że przez to wyniosło mnie to nieco więcej niż wyniosłoby normalnie.

Zwykle zakładanie spółek nie jest tak drogie, ale i nie można mieć wówczas pewności co do tego, że na pewno wszystko zostanie zrobione prawidłowo. A ja nie mam ochoty na późniejsze problemy prawne.

Więcej na http://www.verdena-wirtualnebiuro.pl