Rodzaje badań wzroku

Remonty tarasów od fachowców

badanie wzroku

Rodzaje badań wzroku

Prawdopodobnie nikt z nas nie lubi chodzić do lekarzy w Bydgoszczy. Kojarzą się nam z nieprzyjemnymi badaniami, długimi oczekiwaniami na wolne terminy, staniem w kolejce, drogimi lekami, które musimy wykupywać, czy niemiłym leczeniem. Niektórzy z lekarzy i badań są jednak bardziej przyjaźni niż inni. Przykładem jest okulista lub okulista dziecięcy z Bydgoszczy. Przeprowadza on badanie wzroku, które może przybrać różne formy.

Badanie wzroku jest ważne.

badanie wzrokuNajbardziej popularnym i najbardziej rozpowszechnionym jest pokazywanie tablicy, a literkami o różnej wielkości. Badany zakrywa jedno oko i stara się przeczytać wszystkie literki. Takie badanie przeprowadza się nawet u szkoleń pielęgniarki podczas badań okresowych. Nie jest ono zbyt dokładne, ale pozwala ocenić stan wzroku pacjenta. Później przychodzi czas na komputerowe badanie wzroku. Daje ono szybkie wyniki, choć nie dosyć dokładne, żeby ocenić kompleksowo wadę i dobrać soczewki. Często przeprowadza się badanie wzroku pociągające na badaniu pola widzenia. Pacjent obserwuje świetlisty punkt i ma dać sygnał kaidy go widzi. To bardzo proste badanie, ale pozwala wykryć takie groźne choroby jak jaskra czy odklejenie siatkówki. Ważne jest także ciśnienie wewnątrzgałkowe. Nieodpowiednie ciśnienie również pozwala wykryć jaskrę. Czasem okulista dziecięcy zleca dodatkowe badanie wzorku, takie jak badanie dna oka, czy badanie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych znajdujących się w oku, co pozwala wykryć choroby nie tylko wzroku, ale także takie jak cukrzyca, miażdżyca, nadciśnieniu, czy niedokrwistość. Dobry salon optyczny powinien posiada profesjonalny sprzęt do przeprowadzania tego typu badań.

Do niektórych z nich należy podawać leki np. atropinę, która rozszerza źrenicę, czy kontrast, więc przed badaniem wzroku należy poinformować lekarza o alergiach na leki. Po takich badaniach optyk ma już łatwe zadanie, bo wie, jakie okulary lub soczewki dobrać.

Więcej na http://www.salonvision.pl/