szkolenie

Różne rodzaje szkoleń

Każdy pracodawca chce, aby jego pracownik był osobą jak najlepiej przygotowaną do swojej pracy. To właśnie z tego powodu decyduje się na szkolenia dla firm, które organizowane są przez rozmaite instytucje szkolenia. Takie szkolenia dla firm są bardzo różne, jeśli chodzi o poruszaną tematykę.

Czy szkolenia dla urzędników są potrzebne?

szkolenieWyróżnić można wśród nich szkolenia dla urzędników, szkolenia miękkie, szkolenia twarde czy szkolenia dla pracowników na przykład działu księgowego. to, które szkolenie wybierze pracodawca, uzależnione jest oczywiście od profilu działalności jego firmy. Wśród różnych szkoleń znajdują się również szkolenia, z których może skorzystać każdy. Są to tak zwane szkolenia miękkie, które nie dostarczają wiedzy ściśle zawodowej. Na takim szkoleniu może więc spotkać się zarówno pracownik działu HR, jak i osoba zatrudniona jako ochroniarz w agencji ochrony. Jaka może być tematyka tak zwanych szkoleń miękkich? Obecnie bardzo modnym tematem jest asertywność, która przez wiele osób rozumiana jest błędnie. Asertywność to umiejętność mówienia nie, ale w taki sposób, aby nasz rozmówca nie poczuł się urażony. Mówiąc krócej, odmawiając, nie możemy drugiej strony obrażać.

Na takie szkolenia kierowani mogą być na przykład urzędnicy, którym łatwiej będzie wtedy odmówić przyjęcia łapówki. Ciekawą propozycją są również szkolenia poświęcone sposobom radzenia sobie ze stresem. Takie szkolenia są idealne na przykład dla pracowników służb mundurowych. W warsztatach antystresowych regularnie udział powinni brać między innymi funkcjonariusze SW.