Różnice pomiędzy drukarką fiskalną a kasą fiskalną

Remonty tarasów od fachowców

terminal posnet

Różnice pomiędzy drukarką fiskalną a kasą fiskalną

Przedsiębiorcy pragnący rozpocząć działalność polegająca na sprzedaży detalicznej dla osób fizycznych są objęci obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej. Dotyczy to także osób sprzedających swoje usługi a nie konkretne towary jak na przykład taksówkarze czy lekarze. Kasy fiskalne lub drukarki fiskalne powinny posiadać osoby, których dochody ze sprzedaży przekraczają 20.000 złotych.

Kasa a drukarka fiskalna

terminal posnetDokonując zakupu kasy fiskalnej należy upewnić się, ze to właśnie ona będzie nam potrzebna być może wystarczy sama drukarka fiskalna. Z pozoru oba urządzenia są podobne do siebie. W pracy kasy fiskalnej najważniejszym faktem jest to, że do pracy nie potrzebuje komputera. Dodatkowo przechowuje całą bazę towarów oraz usług co pozwala na wystawianie paragonów za pomocą zainstalowanej klawiatury. Niektóre kasy fiskalne da połączyć się z komputerem, ale nie ma możliwości wydrukowania paragonu na komputerze wystawionego. To jest właśnie podstawowa różnica między drukarką a kasa fiskalną. Drukarka fiskalna wymaga połączenia z komputerem. Niezależnie od tego oba te urządzenia są w stanie współpracować z takim oprzyrządowaniem sklepowym jak wagi sklepowe, terminale POSnet thermal HD obsługujące płatności elektroniczne, czy też czytniki kodów kreskowych.

Kasy i drukarki fiskalne pracują zarówno w systemie stacjonarnym jak i mobilnym. Najmniejsze, mobilne kasy to te typu novitus nano, współpracujące również bez problemu z wyżej wymienionymi urządzeniami. Dopiero integracja wszystkich urządzeń stanowi pełne stanowisko w pracy punktu handlowego.