Ścinanie drzewa a wynajem podnośnika

Remonty tarasów od fachowców

Ścinanie drzewa a wynajem podnośnika

Przy naszym domy rośnie wysokie i już dość stare drzewo. Jest piękne, jednak przy większych i groźniejszych burzach zaczyna zagrażać naszemu domowi. Szczególnie niebezpieczne są wichury, które latem w ostatnim czasie stają się coraz bardziej niebezpieczne. Dlatego podjęliśmy decyzję, że należy je ściąć i to jak najszybciej.

Dlaczego był nam potrzebny podnośnik?

podnośniki łódźNajpierw poszłam do urzędu, aby załatwić wszelkie formalności, gdyż nie widziałam jak to jest z tak starym drzewem, do tego które jest naniesione na mapach geodezyjnych. Nie chciałam później dostać kary. Po tej tak zwanej papierologii, przyszła pora na podjęcie decyzji, jak ściąć tak wysokie drzewo. Oczywiście, że z mężem się na tym nie znamy, postanowiliśmy zatrudnić fachowców, którzy korzystają z profesjonalnego sprzętu, między innymi z podnośnika. Chcieliśmy zatrudnić osoby, które znają się na temacie. Przeczytaliśmy, że jeśli interesują nas najlepsze podnośniki łódź, będzie dobrym miastem aby znaleźć fachowców. I tak właśnie było. Dzięki podnośnikowi, praca przy ścinaniu tak wysokiego drzewa była o wiele łatwiejsza. Szczególnie, że osoby, które ją wykonywały musiały to robić ostrożnie, tak, aby żadna część drzewa nie spadła na nasz dom czy garaż, który znajdował się w pobliżu. Podnośnik, jaki pomagał naszym fachowcom był elementem samochodu ciężarowego. Gdy zaczęli na nim prace, specjalne nóżki zabezpieczyły pojazd, tak, aby nie przewrócił się podczas, gdy podnośnik będzie wysoko. Nawet fajnie to wyglądało.

Fachowcy, dzięki pomocy profesjonalnym sprzętowi jakim były piły jak i podnośnik poradzili sobie bardzo szybko oraz sprawnie z naszym starym drzewem. Dzięki temu, już podczas wichur jak i burz czujemy się bezpiecznie i wiemy, że żadne stare drzewo nie spadnie nam na dach.