Solidny rozdrabniacz do drewna

Remonty tarasów od fachowców

Solidny rozdrabniacz do drewna

Nad dzień dzisiejszy przemysł związany z produkcją mebli swoje działanie w znacznej mierze opiera o wióry drzewne. Większość mebli jakie trafiają do naszych domów produkowane są z wiórów, które poddawane były dodatkowo różnym procesom. Niemniej jednak wióry drzewne trzeba jakoś pozyskać i dziś chciałbym przedstawić jedno z urządzeń, które może nam to umożliwić.

Sprawdzone rozdrabniacze do gałęzi

rozdrabniacz do gałęziUrządzenie, o którym wspomniałem we wstępie to rozdrabniacz do gałęzi. Na chwilę obecną urządzenia tego typu występują w dwóch wersjach. Pierwsza z nich to rozdrabniacze ogrodowe. Używa się je głównie do tego by pozbyć się gałęzi nagromadzonych jesienią w naszych ogrodach. Rozdrabniacze tego typu są urządzeniami, o niezbyt dużej mocy bowiem w ich przypadku nie chodzi o pozyskanie materiału w formie wiórów a jedynie o usuwanie zbędnych kawałków drewna. Innym rodzajem jest rozdrabniacz do gałęzi w wersji przemysłowej. Są to urządzenia o bardzo dużych gabarytach, które dysponują ogromną mocą. Niektóre wersje tego typu rozdrabniaczy są w stanie skutecznie przemielić nawet małe drzewa. Wewnątrz takich urządzeń znajdziemy bardzo mocny silnik, który połączony jest z wałkiem z wypustkami. To właśnie dzięki nim dochodzi do bardzo dokładnego przemielenia drewna. Efektem końcowym procesu rozdrabniania są wspomniane już wcześniej wióry. Materiał ten na chwilę obecną ma bardzo duże zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Wióry drzewne tworzone przez rozdrabniacze są najczęściej wykorzystywane do tworzenia płyt zwanych potocznie sklejkami. Możemy więc powiedzieć, że produkcja mebli rozpoczyna się właśnie od użycia rozdrabniacza. Wióry te najczęściej łączy się ze sobą z użyciem lepiszczy oraz żywicy. Następnie są one prasowane i tak powstaje płyta meblowa. Jak widać rozdrabniacze są więc urządzeniami bardzo potrzebnymi.