Sposoby modyfikacji sterowania silnikiem

Remonty tarasów od fachowców

Sposoby modyfikacji sterowania silnikiem

Samochód jak każdy inny przedmiot posiada swoje unikalne i niepowtarzalne cechy. Do jego poprawnego funkcjonowania wymagana jest sprawność wielu podzespołów, które wpływają zarówno na dynamikę jak i bezpieczeństwo jazdy. Projektanci i konstruktorzy podczas swojej codziennej pracy dobierają części w taki sposób żeby spełnić wymagania zawarte w projekcie.

Nowe mapy silnika dodają mocy jednostce napędowej

modyfikacja map ecuW zależności od charakterystyki i przeznaczenia samochodu niektóre z nich posiadają większą moc silnika, inne są bezpieczniejsze a jeszcze inne mają dostępną większą przestrzeń załadunkową. Młodzi kierowcy kupując swoje pierwsze auto bardzo często decydują się na modyfikacje związane z jego osiągami. W tym celu wymieniane są części na takie, które zapewnią dodatkową moc oraz poprawią działanie silnika. Przykładem może być tutaj chociażby filtr powietrza stożkowy, który usprawnia pracę silnika. Bardziej zaawansowaną operacją, która jednak w znaczący sposób wpływa na osiągi jednostki napędowej jest modyfikacja map ecu, która przy prawidłowym wykonaniu jest w stanie dostarczyć kilkanaście a często nawet kilkadziesiąt dodatkowych koni mechanicznych. Proces ten jest jednak skomplikowany i do jego przeprowadzenia należy dysponować odpowiednim oprzyrządowaniem. Wszystko to sprawia, że modyfikacja map sterownika silnika jest możliwa jedynie w profesjonalnych warsztatach, które świadczą taką usługę.

Czynność ta jest z reguły realizowana przez wykwalifikowanych pracowników, którzy zajmują się tym na co dzień. Każda jednostka ecu posiada bowiem swoją charakterystykę i do jej poprawnej konfiguracji wymagana jest specjalistyczna wiedza oraz doświadczenie. Właśnie dlatego chcąc dodać trochę mocy silnikowi poprzez modyfikację map warto oddać samochód w ręce wykwalifikowanego mechanika.