Sprawdzanie zabezpieczeń systemów informatycznych w firmach

Każda firma posiada różne systemy bezpieczeństwa – mniej i bardziej zaawansowane. Niestety polskie firmy często nie zwracają na to szczególnej uwagi. I tu pojawia się problem, bo źle zabezpieczone dane firmy mogą paść ofiarą przestępstwa. Informacje pozyskiwane w nielegalny sposób mogą przydać się np. konkurencji.

Śledztwo gospodarcze w zakresie nieuczciwej konkurencji

audyt systemów bezpieczeństwa krakówMogą też posłużyć do kradzieży pieniędzy, cennych przedmiotów, danych. Warto sprawdzać regularnie stopień zabezpieczenia firmy. Pozwala na to audyt wykonywany przez biura detektywistyczne. W audycie biorą udział nie tylko detektywi z licencjami, ale również specjaliści z zakresu informatyki, technicy zabezpieczeń, profesjonalni prawnicy. Audyt pozwala na pełne sprawdzenie systemów zabezpieczeń występujących w danej firmie. To właśnie audyt systemów bezpieczeństwa kraków pozwala zabezpieczyć się przed przestępstwami gospodarczymi i nie tylko. Na początku zawsze kontrolowany jest system informatyczny – tu najczęściej dochodzi do włamań i kradzieży danych. System może być zabezpieczany nie tylko przez alarmy, ale również telewizję przemysłową. Sprawdzana jest również polityka bezpieczeństwa danej firmy i bardzo ważna ochrona danych osobowych. Biura detektywistyczne nie tylko są w stanie zweryfikować luki w zabezpieczeniach, ale również znajdują rozwiązania, jak się ich pozbyć. Jeśli już doszło do wycieku danych, to detektywi zajmą się śledztwem gospodarczym.

Podchodzi to pod zwalczanie nieuczciwej konkurencji. Dane często kradzione są przez konkurencję, która chce zwalczyć inną firmę na rynku. Biuro detektywistyczne zawsze po zakończeniu audytu bezpieczeństwa wykonuje specjalny raport pokontrolny. W raporcie znajduje się ocena systemów zabezpieczeń firmy, mapy zagrożeń oraz plan czynności, które należy wykonać, by podnieść poziom bezpieczeństwa.