Stal jako materiał na zbiorniki do zastosowań przemysłowych

Remonty tarasów od fachowców

Stal jako materiał na zbiorniki do zastosowań przemysłowych

Różne gałęzie przemysłu wykorzystują zbiorniki stalowe w różnych celach. W przypadku linii produkcyjnych mogą one służyć jako kompensatory ciśnień lub systemy przechowywania sprężonych gazów i cieczy. W zakładach przetwórstwa spożywczego lub farmaceutycznego wykorzystywane są też jako chłodnie do przechowywania produktów wrażliwych na temperaturę.

Zastosowania zbiorników stalowych

zbiorniki stalowe producentProjektujący zbiorniki stalowe producent nie używa zwykle jednego wzoru. Nie ma bowiem rozwiązania uniwersalnego. W zależności od tego, jaki zakład będzie wykorzystywał konstrukcję stalową, musi ona spełniać konkretne wymagania oraz normy bezpieczeństwa. W przypadku przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją żywności lub chemii, bardzo często wykorzystuje się ciecze i gazy pod wysokim ciśnieniem. Aby było ono zawsze takie samo, wykorzystać należy zbiornik kompensujący. Zwykle ma on formę cylindryczną, gdyż jest ona optymalna dla tego typu rozwiązań, ze względu na równomierne rozłożenie naprężeń na ścianki. Są one wykonywane z wytrzymałych gatunków stali, zgodnie z normami bezpieczeństwa. W przemyśle spożywczym i farmaceutycznym stalowe zbiorniki mogą być też wykorzystywane jako chłodnie. Przystosowuje się je do późniejszego montażu odpowiednich instalacji. Mogą to być wentylatory oraz systemy chłodzenia wnętrza cieczą. Muszą one być odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale przede wszystkim dobrze izolować temperaturę.

Zbiorniki ze stali muszą spełniać wiele różnych funkcji. W zależności od tego, w jakim zakładzie będą wykorzystywane, mogą pełnić funkcję kompensatorów lub chłodni. Ich kształty dostosowywane są do tego, co będzie się w nich znajdować, a w przypadku kiedy wymagać będą dodatkowych elementów, ich budowa umożliwia ich łatwą instalację.