Taśma ząbkowana do zaciskania kabli

Remonty tarasów od fachowców

Taśma ząbkowana do zaciskania kabli

Opaska zaciskowa, nazywana także popularnie trytytką lub ziperkiem, jest formą elastycznej obejmy, wykonanej najczęściej z tworzywa sztucznego, posiadająca specjalnie wyprofilowany mechanizm zębatkowo-zapadkowy.  Stosowana jest głównie do spinania wiązek kabli elektrycznych. Opaski kablowe uważa się na ogół za produkty jednorazowego użytku.

Szybki porządek w kablach

taśma kablowaMateriał, z jakiego wykonana zastała taśma kablowa to trwały i sprężysty nylon. Jego wytrzymałość jest na tyle duża, że ręczne zerwanie opaski kablowej będzie wymagało użycia dużej siły lub ostrego narzędzia. Najczęściej opaski nie są zaprojektowane w sposób umożliwiający łatwe rozpięcie i do podważenia zapadki konieczne jest użycie przyrządu takiego jak igła, czy mały śrubokręt. Po rozpięciu, o ile zapadka nie uległa uszkodzeniu, opaski można użyć ponownie. Opaski charakteryzują się możliwością doboru średnicy produktu do Twoich aktualnych potrzeb. Taśmy kablowe stosuje się do spinania kabli w większe wiązki. Do zastosowania na zewnątrz pomieszczeń używa się trytytek wytrzymałych na działanie czynników pogodowych. Opaski zaciskowe stosuje się w temperaturach od -40 do +85 stopni Celsjusza. Ponadto opaski kablowe odporne są na działanie takich substancji, jak: oleje, tłuszcze, środki piorące, produkty rafineryjne, rozpuszczalniki chlorowe i alkoholowe. Dostępne są w szerokim zakresie wzorów, rozmiarów i wytrzymałości, więc z łatwością dostosują się do indywidualnych potrzeb.

Podsumowując, zaciskowe taśmy kablowe znajdują zastosowanie tam, gdzie wymagane jest szybkie łączenie w wiązki kabli, przewodów, rur lub węży. Dzięki zastosowaniu w opaskach kablowych ząbkowanego profilu, który po przeprowadzeniu przez głowicę zaklinowuje się na stałe, montaż nie wymaga stosowania dodatkowych narzędzi do ich zaciskania.