klima

To niestety nie był uszkodzony agregat wody lodowej

Jakiś czas temu byłem w odwiedzinach u kumpla, który chciał nie mieć pieca w domu. Postanowił więc, że w jego nowym domu będzie nagrzewnica powietrza w każdym pokoju oraz nakręcił się w międzyczasie na klimatyzację. Zarabiał nie mało, więc mógł sobie pozwolić na taki luksus.Teraz, kiedy się wybudował, montaż klimatyzacji założył mu i klimatyzację i ogrzewanie nadmuchowe cieszy się wygodą i zaoszczędzonym miejscem na kotłownię.

Dużo łatwiej znaleźć fachowca, który zreperuje nam agregat wody lodowej niż nagrzewnicę

klimaJednak jak u niego byłem i pokazał mi rachunki, jakie przychodzą mu za prąd przyprawiły mnie o zawrót głowy. W kilka lat uzbiera mu się taka sumka, którą pokryłby zakup pieca z podajnikiem oraz węgiel czy ekogroszek. Jednak chciał mieć wygodę. Póki zarabia tyle ile zarabia nie jest dla niego to takim problem jakby mogło się wydawać. Jednak jeśli czasem coś by mu nie wyszło – czego oczywiście nie życzę mu, w końcu to mój kumpel – mógłby mieć problem z opłaceniem rachunków za prąd. Jednak na węgiel daje się rade uzbierać trochę pieniędzy, za 700zł. Można mieć tonę węgla, który jest dość kaloryczny, żeby palił się długo i konkretnie. Jego rachunek za opłacenie prądu jest znacznie większy niż 700zł. Jednak gdy u niego byłem nagrzewnica odmówiła posłuszeństwa. Zaczęło robić się chłodniej. Więc szybko zaczęliśmy szukać jakiegoś serwisu w warszawie, ponieważ firma która mu założyła to, zwyczajnie ogłosiła upadłość. Tak więc mieliśmy problem. Dodzwoniliśmy się do jednego, ale okazało się, że jest to serwis chłodniczy i on naprawiłby gdyby popsuł się agregat wody lodowej i nam nie pomoże, jednak przekazał nam numer do znajomego, który byłby w stanie naprawić mimo że prowadzi serwis klimatyzacji.

Ten jednak nie był w stanie przyjechać dziś. Najwyżej za dzień. Przyjechał z rana, naprawił i wziął za naprawę taką sumę, że żaden specjalista od piecu nie skasowałby go na taką sumę. Po tym wydarzeniu zaczął jednak żałować, że zdecydował się na tę formą ogrzewania.